blank
BitcoinKripto Para

Düşüşlere Rağmen Bitcoin’e Olan Talep Azalmadı

Ticaret varlık platformu olan eToro‘nun CEO’su Yoni Assia, bir çok kişinin açıklamasna karşı değişik bir söylemde bulunarak Bitcoin‘in bir kaç haftadır yaşadığı düzeltmenin kripto paraların geleceği için iyi olduğunu söyledi.

Ağustos ayı kripto paralar için çok çalkantılı geçti. Öyle ki ay başında 8500 dolarlara kadar tırmanan lider kripto para Bitcoin, yine bu ay içerisinde 5800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak 6000 dolarlık desteğinini altında çok kalmayan Bitcoin toparlayarak kısa sürede 6300 – 6500 dolar seviyelerine yükseldi ve an itibarı ile 6400 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Dalgalanmalar piyasa için olumlu

Yoni Assia açıklamalarında, Bitcoin’in bu şekilde düzetlemeler yapması, piyasanın olgunlaşması ve Bitcoin’in ileride rekor seviyelere yükselmesi için olumlu bir işaret olduğuna değindi. Öte yandan bu birkaç hafta içerisinde bu kadar dalgalanma olmasınra rağmen, Bitcoin’e olan talebin azalmadığı ifade edildi.

Kripto para piyasalarının daha yeni bir sektör olduğunu ve yeni sektörlerin gelişmesi için ilk dönemlerinde yaşayacağı fiyat dalgalanmalarını görmesi gerektiğine değinildi. Yani bu oluşan dalgalanma sürecinin piyasa için iyiye işaret olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca yapılan araştırmalara göre kripto para piyasasına olan talebin ve merakın her geçen gün daha çok arttığı ve gün geçtikçe bu oranın büyüdüğü bilinmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu