BitcoinHaberler

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Endişeli Bitcoin Yatırımcıları İçin Bir Mesaj Yayınladı!

Kripto para piyasasının kan kaybettiği şu günlerde El Salvador başkanı Nayib Bukele yeni bir mesaj yayınladı.

Bilindiği üzere Bitcoin dün 2020 yılının Aralık ayından bu yana ilk kez 20.000 doların altına indi. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 18.600 dolardan işlem görüyor.

Nayib Bukele’den Bitcoin Yatırımcılarına Sabırlı Olun Çağrısı

Kripto para piyasasındaki panik hakim görünüyor ve bu durumdan yatırımcılar rahatsızlık duyuyor.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, bu tür zorlu zamanlarda sakin kalınmasını ve sabırlı olunmasını istedi. Başkan Bukele Twitter’da yayınladığı bir mesajda şunları yazdı:

“Bazı insanların Bitcoin’in fiyatı konusunda endişeli ya da tedirgin olduğunu görüyorum. Tavsiyem: grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. Eğer Bitcoin’e yatırım yaptıysanız, yatırımınız güvendedir ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır. İşin sırrı sabırdır.”

El Salvador’un Bitcoin yatırımlarının değeri şimdiden %60’tan fazla düşmüş durumda. Latin Amerika ülkesi Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başladı ve şu ana kadar hazinesine 2.300’den fazla BTC ekledi. Ülkenin son BTC satın alımı Mayıs ayı başlarında gelmişti.

Peter Schiff Kripto Para Endüstrisinin Öldüğünü İddia Etti

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin ve kripto paralara yönelik eleştirilerini daha da sertleştirdi.

Schiff, 11 Haziran’daki ABD enflasyon verilerinden kısa bir süre sonra, kripto sektörünün toplam piyasa değerinin 800 milyar doların altına düşeceğini öngörmüştü ve geçen hafta içinde de tam olarak böyle oldu.

Schiff son tweetlerinden birinde, kripto piyasasının öldüğüne dair iddialı bir yorumda bulundu. BTC eleştirmeni şunları yazdı:

“Kripto sektöründeki pek çok kişi bu çöküşün sağlıklı bir sarsıntı olduğunu söylüyor. Sağlıklı olduğuna katılıyorum ama kripto için değil. Bizim bildiğimiz bu endüstri öldü ve bu da ekonomi için çok sağlıklı. Kriptonun muhtemelen bir geleceği var ama Bitcoin bunun bir parçası olmayacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu