bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerElon Musk Yine Ortalığı Salladı!

Elon Musk Yine Ortalığı Salladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, her hareketiyle gündem olmayı sürdürüyor.

Musk son yaptığı Tesla hamlesiyle de çok konuşulacağa benziyor çünkü bu son hamlenin sonuçları Bitcoin ve diğer kripto paraları etkileyebilir.

Twitter takipçilerine hazırladığı ankette “Son zamanlarda vergiden kaçınmanın bir yolu olarak gerçekleşmemiş kazançlardan çok şey yapıldı, bu yüzden Tesla hissemin %10’unu satmayı öneriyorum.” dedi ve ne yapması gerektiğini takipçilerine sordu.

Tweet birkaç saat içinde 1 milyondan fazla takipçinin oyuna ulaştı, an itibarı ile de 2.497.209 oy kullanılmış durumda. Ankete katılanların %56.1’i hisseleri satması %43.9’u ise satmaması yönünde oy kullandı.

ABD hükumetinin koyduğu vergilerden çok bunaldığını ifade eden ünlü CEO, anket sonuçları ne olursa olsun kesinlikle uyacağına dair de söz verdi.

Kimler Ne Söyledi?

Söz konusu tweet çok sayıda yorum aldı. Birçokları Musk’ın şirketin ürünleri için BTC ödemesini geri getirmesini isterken bazıları da bu kadar büyük satışların ABD düzenleyicilerinden alabileceği potansiyel ilgiyi kripto piyasası için “boğa” işareti olarak yorumladı.

Başta MicroSrategy CEO’su Michael Saylor ve Anthony Pompliano (Pomp) olmak üzere çok sayıda ünlü analist ankete yorumda bulundu.

Anthony Pompliano, tweeti

“20 bin dolarda fazla hisse senedi satarsanız devlet yapacağınız vergi ödemesiyle birkaç dakika boyunca kendilerini finanse edebilecektir ve bu durumu bütçeyi dengelemişsiniz gibi kutlayacaklardır.”

şeklinde yorumlarken Michael Saylor ise

“Hedefiniz hisse satışını çeşitlendirmek ise dikkate alınması gereken alternatif bir strateji olur. Bu da Tesla’nın bilançosunu bir Bitcoin Standardına dönüştürmek ve 25 milyar dolarlık BTC satın almak anlamına gelir. Bu ise vergi açısından tüm yatırımcılar için çeşitlendirme, enflasyon koruması ve daha fazla avantaj sağlayacaktır.”

şeklinde bir cevap verdi.

Şimdi herkes Musk hisselerinin %10’unu satarsa bu parayla ne yapacağını merak ediyor. Birçokları Musk’ın Bitcoin alması hayallerini kuruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları