AltcoinDogecoinKripto Para

Elon Musk’ın Şahlandırdığı Kripto Para, İki Kere Rug Pull Gerçekleştirdi!

Floki, iki kere rug pull gerçekleştirdi.

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk, kripto para sektörü üzerindeki etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Musk, geçtiğimiz hafta Dogecoin ile ilgili bir tweet atsa da fiyat sadece %2 hareket etti ve bu da Musk’ın artık DOGE pump ve dump serüvenine devam edemeyeceğini ortaya koydu. Ünlü isim ise buna rağmen başka kripto paralarla aynı senaryoyu devam ettiriyor gibi gözüküyor.

Floki Inu, İki Kere Rug Pull Yaptı

Musk, 25 Haziran tarihinde attığı tweetinde hem Shiba Inu hem de Floki isimli iki kripto para birimine yönelik sinyal verdi ve iki kripto para da ciddi bir yükseliş elde etti. Floki ise 8 kata kadar yükseliş elde ederek aslında düşük toplam piyasa değerine sahip olmanın faydasını ortaya koydu.

Ancak Elon Musk’ın bir anda rekor kırmasını sağladığı kripto paranın arkasındaki “anonim” geliştiriciler, bunu avantajlarına çevirerek insanları dolandırdı. Floki Inu isimli kripto para projesi, bu olay sonrasında iki büyük sorun yaşadı ve *rug pull gerçekleştirdi.

SpyonCrypto tarafından da aktarılan bilgilere bakıldığında ilk rug pull 25 Haziran tarihinde yaşandı ve Uniswap üzerinden FLOKI alanlar, bunu bir süre boyunca satamadı. Sadece projenin geliştiricileri o tarihlerde satış yapabildi ve aslında kullanıcılar dolandırıldı.

Bu olaydan sonra Floki V2 adında yeni bir proje, aynı geliştiriciler tarafından piyasaya sürüldü. Bunda da yine benzer bir süreç yaşandı ve Floki V2 de rug pull gerçekleştirdi. Şu an için ise bütün gözler yine Elon Musk’a çevrildi.

*Rug pull, herhangi bir kripto para üreten geliştirici ekibin borsada gerekli likitide sağlanmasından sonra toplanan para ile ortadan kaybolmasına verilen dolandırıcılık çeşididir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
memco

elon mask a twtter yasağı getirilsin artık


Başa dön tuşu