AltcoinHaberler

Elon Musk’tan “DOGE Kalkanı” Tweeti!

Attığı tweetlerle sık sık gündem konusu olan Musk, yine boş durmadı.

Tam anlamıyla Dogecoin’in mimarı olan Elon Musk yine boş durmadı. Her ne kadar SEC tarafından yakın merceğe alındığı söylentileri gündemi meşgul etse de her attığı tweetle olay yaşatan ünlü isim son paylaştığı tweetiyle yine gündeme bomba gibi düştü.

İlgili Haber
Son Dakika: SEC Elon Musk Hakkında İnceleme Başlattı! Gerekçe: "Dogecoin"

Daha önce attığı sayısız tweetle DOGE fiyatlarını ciddi şekilde yukarı fırlatan Musk’ın bu son tweeti aynı etkiyi yaratamasa da an itibarı ile 14. sırada olan ve 0.051 dolardan işlem gören Dogecoin öncekilere kıyasla küçük de olsa (%3’lük) bir artışla yine dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış görünüyor.

Söz konusu tweetinde şu sıralar çokça görmeye alıştığımız bir görselden yararlanan Musk, “Dogecoin meme* kalkanı”nın fiyattaki düşüşlere karşı koruyucu görev üstlendiğini kendine has yorumuyla paylaştı.

Bilindiği gibi başta sadece şaka amaçlı üretildiği bilinen ancak Musk’ın destekleriyle rekor kırarak salt bir şakadan ibaret olmadığı anlaşılan DOGE, ilk 10 listesine girmeyi bile başarmıştı.

İlerleyen günlerde Musk’ın başı SEC ile belaya girer mi bilinmez ama şu bir gerçek ki ünlü isim DOGE sevdasından vazgeçeceğe benzemiyor.

*Meme (miim diye okunur) kaba tabiriyle İnternet’te fenomen olmuş bir kavram veya onun üzerinden yapılan sözlü, videolu, capsli geyiğin, komik içeriğin genel adı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu