Kripto HaberleriBitcoinEn Büyük Bitcoin Fonlarından DCG 1,1 Milyar Dolar Zarar Bildirdi!

En Büyük Bitcoin Fonlarından DCG 1,1 Milyar Dolar Zarar Bildirdi!

DCG 4. çeyrek raporlarında 1,1 milyar dolarlık zarar bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 sadece kripto para birimleri için küresel piyasalar için de zor bir yıldı. Kripto para birimleri özelinde de yaşanan iflaslar domino etkisiyle sektördeki pek çok oyuncunun ciddi zararlar yaşamasına neden oldu.

Bitcoin ve major altcoin portföyüyle kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine açılan kapısı konumunda olan Digital Currency Group 2022’de 1.1 milyar dolar kayıp yaşadığını açıkladı.

DCG’nin kuruluşu Coindesk’in özel haberine göre şirket 2022’nin sonunda 262 milyon dolar nakit ve 670 milyon dolar değerinde fona sahipti.

Şirket düşen kripto para birimi fiyatları ve Genesis’in yeniden yapılandırılması süreci nedeniyle 2022’de 1.1 milyar dolar zarar bildirdi.

DCG’nin 4.çeyrek raporunda bu durum şu şekilde açıklandı:

“BTC ve kripto varlık fiyatlarına yaşanan düşüşlerin olumsuz etkisinin yanı sıra Three Arrow Capital’in iflasının Genesis üzerindeki etkileri bilançoyu etkiledi.”

31 Aralık 2022 itibariyle DCG’nin bilançosunda 5,3 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Bunların içerisinde DCG’nin öz varlığı olarak 262 milyon dolar nakit ve 670 milyon dolar değerinde fonlar bulunuyor. DCG’nin varlıklarının ağırlıklı bölümünü Grayscale ve Foundry oluşturuyor.

Grayscale en büyük Bitcoin fonu olması nedeniyle Bitcoin yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor.

Raporda Genesis’in yeniden yapılandırılması sürecinde bir dönüm noktasına ulaşıldığı bazı büyük alacaklılarla henüz kesinleşmemiş bir ön anlaşmaya varıldığı belirtildi. Buna göre DCG’nin Mayıs 2023’te ödemesi gereken 600 milyon dolarlık yükümlülüklerinin Haziran 2024’e kadar uzatılması hedefleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları