Haberler

Eski Ripple CEO’sunun 4 Milyon Dolarlık Yatırımı Hırsızlara Karşı Kalkan Oluşturacak!

San Francisco'da yaşanan hırsızlık vakalarının artması Chris Larsen'ı harekete geçirdi.

Kripto para camiasının en varlıklı isimlerinden biri olan Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen’ın 4 milyon dolarlık yatırımının ardındaki giz ortaya çıktı.

Larsen’ın söz konusu yatırımı son zamanlarda San Francisco’da artan hırsızlık vakalarıyla mücadele etmek için gerçekleştirdiği ve bu yatırımla tam kapsamlı bir güvenlik kamera sistemi kurmayı planladığı belirtiliyor.

Özellikle kapkaç vakalarındaki artışın vatandaşları mağdur ettiğini ve kapkaç olaylarına maruz kalanların ellerinde yeterince kanıt olmadığı için büyük sıkıntılar yaşandığını dile getiren Larsen da birkaç defa mağduriyet yaşayan isimler arasında yer alıyor.

Hem evine hem de arabasına ciddi zararlar veren kişilerle mücadele etme noktasını bir üst boyuta taşıyarak sadece kendisi için değil, şehirde yaşayan birçok insan için de önemli bir adım atan eski CEO, şehrin 135 farklı noktasına kamera ağı döşemeyi planlıyor. Fon sağlayıcı taraf devlet olmayınca kameraların nereye koyulacağına da halkın karar vermesi mümkün olacak. Bu da vatandaşların biraz daha rahat nefes almasını sağlayacak.

Bu arada ülkedeki hırsızlık vakalarının bu denli artmış olmasının ardındaki en güçlü sebep şüphesiz pandemi sonrası yaşanan ekonomik güçlükler ve iş kaybı yaşayan insan sayısının çoğalmış olması şeklinde değerlendirilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu