BitcoinHaberler

Eskiden Bitcoin’i Desteklemeyen Ünlü İsimden Dikkat Çeken Açıklamalar

Ünlü CEO, Bitcoin'le ilgili ters köşe açıklamalarda bulundu.

Bugüne kadar Bitcoin karşıtı olarak tanınan ve yatırım firması Sanders Morris Harris’in başkanı ve sigorta devi Prudential’in eski CEO’su olan George Ball, pandemi sonrası yaşanan krizin etkisiyle sınırsız şekilde dolar basma yoluna giden FED’in tutumu sonrası yatırımcıları Bitcoin’e yatırım yapmaya davet etti.

Kriz anında güvenli bir liman olarak değerlendirdiği BTC’yi desteklediğini belirten Ball, FED’in tutumunun sonsuza dek süremeyeceğini ve aslında bugüne dek hiç desteklemediği Blockchain ekosistemi ve Bitcoin’i şu an makul şekilde değerlendirdiğini belirtti.

Vergilerin yükseltilmemesi halinde para basımının devam etmesinin doların değerini düşüreceğini belirten Ball, bu durumun menkul kıymetleri kötü etkileyeceğini de sözlerine ekledi.

Özellikle son zamanlarda BTC karşıtı olan çoğu dev şirket (JPMogan gibi) geçen senelerde olan karşıt tutumlarını değiştirdi. Özellikle korona virüs pandemisi sonrası birçok sektörün yok olacağını düşünen ve FED’in politikaları yüzünden dolara güveni kaybolan dev şirketler, Blockchain ve Bitcoin teknolojisine her ne kadar eskiden sırt çevirmiş olsalar da son dönemde bu teknolojilere entegre olabilmek için sıraya girmiş durumdalar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu