binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumETH Staking Ödül Miktarı 2 Milyar Dolara Ulaştı!

ETH Staking Ödül Miktarı 2 Milyar Dolara Ulaştı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2021 yılında Beacon Chain geliştirmesinin hayata geçmesiyle birlikte Ethereum yatırımcıları stake seçeneğine sahip oldu. Uzun vadeli kripto para satın alan yatırımcılar, ETH fiyatının yükselmesini bekledikleri dönemde ellerindeki tokenleri kilitleyerek çifte gelir kazanma şansını elde etti.

Blockchain araştırma şirketi Delphi Digital, yayınladığı son rapor ile staking işlemi yapan kullanıcıların günümüze kadar 2 milyar dolar değerinde ödül Ethereum (1,1 milyon ETH) kazandığını tespit etti.

Ethereum Ağına Doğrulayıcı Akımı!

Geçtiğimiz aylarda tamamlanan Merge güncellemesi, Ethereum ağının işleyişini baştan aşağıya değiştirdi. Blokzincirde yapılan işlemler daha önce ekran kartlarının harcadığı enerji (Proof-of-work) sistemi ile doğrulanırken günümüzde ETH zinciri hisse kanıtı (proof-of-stake) ile çalışıyor.

Güncellemenin ardından Ethereum arzında oluşan deflasyonist yapı ve geleceğe dair beklentiler, yatırımcıların uzun vadeli yatırımlarda daha ilgili olmasına yol açtı.

Beaconscan verilerine göre ETH ağındaki doğrulayıcı sayısı yıl başından bu yana 67.000 arttı. Ağa Ethereum’larını kilitleyen kullanıcı sayısı böylelikle 560 bine yükseldi.

Proof-of-stake sisteminin en büyük hedeflerinin arasında Ethereum ağını daha merkeziyetsiz bir yapıya ulaştırmak bulunuyordu. Ancak stake faaliyetlerinin büyük bir kısmının 5 farklı kişi veya kuruluşta toplanması bir kısım endişelere yol açıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail