Ana SayfaAnalizEthereum Balina Sayısında Dikkat Çeken Değişim! İşte ETH Destek ve Direnç Seviyeleri!

Ethereum Balina Sayısında Dikkat Çeken Değişim! İşte ETH Destek ve Direnç Seviyeleri!

Takip et

Bitcoin 21.000$’ın üzerinde yatay hareketlerine devam ederken Ethereum dün tek başına %15’lik bir yükseliş sergiledi.

Ethereum‘un Bitcoin‘den pozitif ayrışması altcoinlerde bekleyen yatırımcıları heyecanlandırırken, diğer altcoinlerdeki hareketliliğin şimdilik sınırlı olduğunu görüyoruz.

Ethereum’un Haziran ayından sonra %54’lük bir yükseliş sergilediğini görüyoruz. Ethereum’un pozitif ayrışması  diğer altcoinler için ümit veren bir veri olarak karışımıza çıkarken, veri analiz şirketi Santiment’ten de bir paylaşım geldi.

Santiment Ethereum’un Temmuz ayında oldukça iyi bir şekilde toparlandığını belirttikten sonra 1000 ETH ile 100.000 ETH tutan adres sayılarındaki artış trendine dikkat çekti.

Grafiğe göre ETH balinaları 1800$’dan itibaren ETH biriktirmeye devam etti ve ETH ağı 131 yeni balina kazandı.

Teknik olarak baktığımızda Ethereum’da yukarı yönlü önemli bir kırılım geldiğini görüyoruz. Kırılımın fake-out olarak kalmaması için 1240$ seviyesi korunmalı.

Ethereum’un şimdi olduğu bölgeye baktığımızda 20 günlük ortalamasının üzerinde olan ETH’nin 50 günlük ortalama direncinde ve üzerinde olduğunu görüyoruz.

Buna göre 1342$ üstü kapanışlarda 1722$’a kadar gelebilecek yükselişler bizi şaşırtmayacaktır. 1722$ aynı zamanda yükselen üçgen hedefi olarak karışımıza çıkıyor.

Kısa vadeli düşünen yatırımcılar 1342$ seviyesini destek olarak takip edebilir.

ETH Dirençler: 1419$ – 1581$ – 1722$

ETH Destekler: 1342$- 1277$- 1237$

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Tüm altlar da btc de aynı şeyi görüyorum.Alt yükselen destek kırılıp oradan yukarı direnci deniyor veya kırıyor.Ama bu piyasada ne zaman böyle bir şey olsa yükselen destek kırılsa aşağı yönlü burada piyasa yapıcılar shortları patlattı yukarı vurdu sonra yukarı direnci kırınca oradan aşağı vurup longları patlatır.%99.99 hep bu oldu.Ben hep söyledim buralarda forumlarda eski tepe asla kırılmaz ancak şuanda gördüğüm bu hareketler beni sözümden döndürüyor…Diğer yandan herkes bir ağızdan ya 10 k Yahut 13 k dolar diyor.Benim bildiğim piyasa o kadar kolay trade attırmaz.Ya arkadan konuşturur yada beklenenden bile daha aşağı keserler.Bu piyasada kısa dönem trade yapanlar yada kaldıraç işlemine girenler mutlaka ana parayı aldığına Emin olsun.Haddinden fazla risk var benden demesi.

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları