EthereumHaberler

Ethereum Cüzdan Eklentisinin Birçok Kullanıcı Verilerini Çaldığı Ortaya Çıktı!

“Shitcoin Wallet” adlı Ethereum cüzdan eklentisinin birçok kullanıcı verisini kötü amaçlı yazılım aracılığıyla 3. kişilerle paylaştığı bildirildi.

Ethereum cüzdan eklentisi olarak tanınan “Shitcoin Wallet”ın kullanıcıların kişisel verilerini çalma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı. Söz konusu yazılım, çevrim içi problemleri gidermek amacıyla üretilmişti ve uzmanların paylaştığı verilere göre “Shitcoin Wallet”ın 2000’den fazla kullanıcısı bulunuyordu.

Ethereum cüzdanının yüklü olduğu kullanıcı bilgisayarlarına javascript kodlu kötü amaçlı yazılım yüklenerek gerçekleştirildiği bildirilen veri sızdırma işlemi ile birçok kullanıcının bilgilerinin farklı sunucularla ve Yeni Zelanda’daki Tokelau bölgesindeki  “erc20wallet.tk” adlı sunucuyla paylaşıldığı ortaya çıktı.

Harry Denley’nin ortaya çıkardığı bilgi hırsızlığı vakasında söz konusu kötü yazılımla Binance, MyEtherWallet ve SwitcheoNetwork gibi önemli veri tabanlarından da bilgi çalındığı ortaya kondu. Siber güvenlik uzmanı Denley, attığı tweetle kullanıcıları uyardı.

Skandal olaydan bir süre önce Shitcoin Wallet’ın yeni bir sürümünün başlatıldığı duyurulmuş, uygulamayı indiren kullanıcılara da 0,05 ETH verileceği açıklanmıştı. Uygulamayı indirenler hediye ETH’lerini aldılar ancak ne yazık ki kişisel verilerinin ele geçirilmesine engel olamadılar. Son edinilen bilgilere göre uygulamayı indirenlerin sayısının azımsanmayacak ölçüde olduğu kaydedildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu