Kripto HaberleriAltcoinEthereum Kurucusu Vitalik Buterin, Bu Altcoindeki Short Pozisyonlarını Kapattı!

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Bu Altcoindeki Short Pozisyonlarını Kapattı!

Takip et

On-chain kayıtlarına göre Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, normalde fiyatı sabit olması gereken altcoin RAI’den 92.000 dolar kazanç elde etmesinin ardından short pozisyonunu kapattı.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Altcoin Short Ticaretinden 92.000 Dolar Kar Etti

Buterin, Mayıs ve Haziran aylarında 400.000 RAI ödünç alarak ve bunu ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan 1.2 milyon dolarlık DAI karşılığında satarak işlem yaptı. Bu işlem, ABD dolarına karşı RAI üzerinde geçerli bir short pozisyon yaşattı.

Buterin kısa bir süre önce 1.13 milyon dolarlık DAI ve Ethereum sattı ve karşılığında RAI tokeni aldı. Buterin’in Ethereum cüzdanındaki zincir içi kayıtlara göre ETH kurucusu bu işlemden 92.000 dolar kazanç elde etti.

Reflexer Labs tarafından geliştirilen RAI, herhangi bir token ya da fiat para birimine bağlı olmayan ancak ETH tarafından desteklenen deneysel bir “stablecoin”. RAI mint etmek isteyenlerin ETH’lerini teminat olarak kilitlemeleri ve %2’lik bir ücret ödemeleri gerekiyor.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Balinası Milyonlarca Dolarlık Transfer Yaptı! Balina Vitalik Buterin Olabilir Mi?

RAI, sabit kalmak için algoritmik bir yaklaşım kullanıyor. Bu tasarım, token için arz ve talep üzerinde bir etkiye sahip olup, belirli bir varlığa bağlı kalmadan volatilitesini azaltmaya yardımcı olur.

Tasarımı nedeniyle RAI, ABD dolarına bağlı kalamamakta ve zaman içinde dalgalanmaktadır. Geçtiğimiz yıl içinde fiyatı 3.07 dolardan 2.79 dolara geriledi. Ancak, teminat olarak kullanılan ETH de dahil olmak üzere serbest dalgalanan çoğu kripto para biriminden çok daha az değişken kaldı.

Şu anda SpankChain’in kurucu ortağı ve CEO’su olan Reflexer Labs kurucu ortağı Ameen Soleimani, RAI’nin mevcut tasarımının kusurlu olduğu iddiasını desteklemek için Buterin’in bu short ticaretini örnek gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları