HaberlerKripto Para

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Kripto Paraların Geleceği Hakkında Konuştu!

Dünyanın en büyük altcoini Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, kripto paraların geleceği hakkında konuştu.

Paris’teki VivaTech konferansında konuşan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para birimlerinin küresel finans sistemini ele geçirme olasılığı konusunda şüphelerini dile getirdi.

Reuters’in bildirdiğine göre Buterin, kripto sektörünün son yıllarda önemli bir büyüme ve benimseme kaydetmesine rağmen geleneksel ve devlet destekli para birimlerinin baskın kalmaya devam etmesini beklediğini belirtti:

“Kripto para birimlerinin dünyayı ele geçirmesini beklemiyorum. Bu, kripto paralar, dijital dünya ve hükümetler ile ilgili bir mesele.”

Kripto Paralara Regülasyon Engeli

Kripto savunucuları dijital varlıkların geleneksel finans ürünlerinin yerini alması için bastırıyor olsa da, regülasyonlar bu konuda ana engel olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum, ABD gibi ülkelerin kripto sektörünü yönetmek için farklı yasalar çıkarmaya başlamasıyla da iyice belirginleşti.

Kripto sektörünü düzenleme ihtiyacı, Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün ardından son günlerde kendini gösterdi. Olay, Güney Kore de dahil olmak üzere birçok hükümetin sektörü yönetmek için katı yasalar çıkarmak üzere harekete geçmesiyle milyonlarca yatırımı tehdit ediyor.

Öte yandan daha önce Ethereum’un kurucusu, El Salvador’un Bitcoin yasasını düşüncesizce bir hamle olarak nitelendirmiş ve bu hamleyi öven kişilere ateş püskürmüştü.

Buterin’e göre, temel eğitim olmadan kripto kullanımını teşvik etmek büyük olasılıkla dolandırıcılıkla sonuçlanacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu