coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucusu Vitalik Buterin'dan Yeni Açıklama: "Ethereum'da Revizyon Gerekiyor!"

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’dan Yeni Açıklama: “Ethereum’da Revizyon Gerekiyor!”

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin ETH'nin proof-of-stake (PoS) sistemi sorunlarını ele alarak yeni öneriler sundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum’un arkasındaki vizyoner Vitalik Buterin, Ethereum’un proof-of-stake (PoS) sistemi için ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almayı ve merkeziyetsizliği geliştirmeyi amaçlayan dönüştürücü bir öneri ortaya koydu.

Ethereum Kurucusu Proof-of-Stake Mekanizmasının Revizyonunu Önerdi

Buterin’in önerisinin merkezinde, Ethereum’un PoS çerçevesi içinde doğrulayıcı imzaları yönetme biçiminde temel bir değişim yer alıyor.

Şu anda Ethereum, 895.000 doğrulayıcı nesneye sahip ve bu da merkeziyetsizliği ve stake etmeye geniş katılımı teşvik ediyor. Ancak bu yaklaşım, zincir slot başına çok sayıda imza ile uğraştığı için büyük bir işlem yüküne yol açıyor.

Bu zorluklara yanıt olarak Buterin, slot başına imzaların sürekli olarak artırılması beklentisinden kurtulmayı öneriyor.

İlgili Haber  Kripto Para Merkezi Olmak İsteyen Hong Kong, Stablecoinleri Düzenleyecek Yasa Çıkarmaya Hazırlanıyor

Bu yaklaşım, merkezi olmayan stake havuzlarına odaklanmayı, potansiyel olarak minimum depozito boyutunu yükseltmeyi ve doğrulayıcı sayısına bir üst sınır getirmeyi içeriyor.

Buterin, aynı zamanda kesinleştirme için ağır bir katman ve ek güvenlik için hafif bir katman içeren iki katmanlı bir sistem öneriyor.

Bu yaklaşım, her slot için bir doğrulayıcı alt kümesinin seçildiği ve katılım olasılıklarının stake büyüklüğüne göre belirlendiği dönüşümlü katılım kavramını ortaya koyuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail