BlockchainHaberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den Craig Wright’a Alaycı Tweet!

Blockchain patentlerinin sayısıyla övünen Wright'a Blockchain'den anlamadığı imasında bulunan Buterin, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu.

Kripto dünyasının yakından tanıdığı ve her fırsatta Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla gündeme gelen Craig Wright’ın Blockchain patentleri konusundaki iddialı söylemlerine Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den iğneleyici bir tepki geldi.

Twitter’dan attığı mesajla Blockchain patentlerinin sayısıyla övünenleri anlamakla güçlük çektiğini ve bu tür kişilerin Blockchain’den anlamadıklarını belirten Buterin, yeni bir tartışmanın fitilini de ateşlemiş oldu.

Buterin’in bu mesajına Coingeek’in kurucusu ve Wright’ın danışmanı Calvin Ayre’den yanıt gecikmedi. Ayre, asıl Buterin’in Blockchain’i anlamadığını belirtti. Ayre ayrıca Ethereum’un çok sayıda “shitecoin” üreten ICO dolandırıcılıklarına zemin hazırlayan bir platform olduğunu iddia etti. Söz konusu tartışma ilerleyen günlerde Wright’ın da devreye girmesiyle daha da alevleneceğe benziyor.

Bilindiği gibi nChain’in baş mühendisliği görevini yürüten Wright, şubat ayında yaptığı bir açıklamada Bitcoin çatallanmaları ve altcoinleri üzerinde kontrol sahibi olabilmek adına patent portföyünü başlattığını dile getirmiş, yakın bir zamanda da Blockchain patentleri için 800’ü aşkın sayıda başvuru yaptıklarını ve 50-100 patent aldıklarını gururla dile getirmişti.

Ancak Changpeng Zhao, Roger Ver ve Peter Mckormack gibi önemli isimler nChain’in patent portföyünün ciddi bir tehdit unsuru olduğu konusunda ortak endişeye sahipler. Öte yandan Bitcoin Derneği Başkanı Jimmy Nguyen Blockchain patentlerini destekleyici bir tavra sahip.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu