Kripto HaberleriHaberlerEthereum Performansta, Bitcoin ise Pazar Hakimiyetinde Lider

Ethereum Performansta, Bitcoin ise Pazar Hakimiyetinde Lider

Takip et

Kripto para veri toplayıcısı CoinGecko’nun 2020 2. çeyrek raporuna göre Ethereum performans açısından Bitcoin’i sollamış durumda!

Pandeminin sebep olduğu ekonomik krize rağmen büyümeyi sürdüren 5 kripto para biriminin hangileri olduğunu açıklayan CoinGecko, BTC’nin yanı sıra ETH, XRP, BSV, BCH’nin de büyüme kaydederek toplamda yüzde 22’lik bir değerlenme yaşadıklarını ortaya koydu.

Rapora göre performans sıralamasında +% 69.3’lük değeriyle liderliği kimseye kaptırmayan Ethereum’u +% 42.5’lik performansıyla Bitcoin takip ediyor. XRP, BCH ve BSV ise az da olsa yatırımcılarına kazanç -bazen de değer yitimleri kaydederek- sağlamayı başarmış durumdalar.

Bununla birlikte pandemi sonrası en hızlı toparlanan kripto değerin Bitcoin olduğunun dile getirildiği raporda ünlü kripto değerin yılın 2. çeyreğinde yüzde 68.1’lik değeriyle pazar hakimiyetini elinde bulundurmaya devam ettiği ifade edildi. Ethereum ise yüzde 1.6’lık bir yükselişle yüzde 10.2’ye yükseldi.

Tüm bu değerlerin yanı sıra Fransa ve İngiltere merkezli girişim sermayesi şirketi LeadBlock Partners’ın belirttiğine göre Ethereum, Blockchain girişimleri ele alındığında Avrupa’da 1. sırada yer alıyor.

Leadblock ayrıca Ethereum’un haricinde Corda ve Hyperledger’ın da Avrupa’daki en popüler üç Blockchain protokolü arasında yer aldığını belirtti.

Söz konusu anket sonuçları 200’den fazla Blockchain startup firmasından elde edilen verilere dayanırken şirketlerin ve kurumsal Blockchain girişimlerinin yüzde 27’sinin Ethereum’a, yüzde 20’sinin Hyperledger’a ve yüzde 16’sının ise Corda’ya bağlı olduğunu ortaya çıkarması bakımından da önemli veriler sunuyor.

 

.

Söz konusu raporun Blockchain protokollerinin sektöre bağlı uygunluklarını ortaya koyması da ayrı bir öneme sahip. Buna göre Ethereum, kültür-sanat ve gayrimenkul alanındaki şirketler açısından daha uygunken Corda, finansal hizmetler endüstrisinde, Hyperledger ise gıda, sağlık ve tarım endüstrilerinde ön plana çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları