EthereumHaberler

“Ethereum’un Troll Hesapları Var” İddiası Gündeme Oturdu

Sun, Buterin'in kendinden utanması gerektiğini söyledi.

Nexo

TRON CEO’su Justin Sun, ConsenSys’i ve Buterin’i Ethereum için paralı “troll” kiralamakla itham etti. Bakılacak olursa Sun’ın paralı troll iddiası asılsız değil, piyasada birçok farklı profil var ve her biri farklı bir amaç için çalışıyor; kimi piyasaları takip ediyor, kimi olan biten gelişmeleri yakından izliyor, kimisi de adına çalıştıkları kripto paranın azılı takipçileri haline geliyor ve söz konusu kripto değer hakkında olumsuz yorum yapan her kim varsa adeta onlara saldırıyor.

İşte tam da bu noktada devreye giren Ben Munster, paralı troll’lerden bahsettiği bir yazısında Ethereum Foundation’ın çokça paralı trolle sahip olduğunu ortaya koydu. Hatta Antiprosynthesis’i en tanınmış paralı trollerden biri olarak ifşa etti. İddialara göre Antiprosynthesis, Ethereum ile ilgili yorumları sayesinde 15 bin dolar kazanmış.

Sıkı TRON takipçiliğiyle tanınan Udi Wertheimer da yakın zamanda bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve Ethereum Foundation’ın “basın hibeleri” adı altında paralı trollere 70 bin dolarlık bir meblağ harcadığını iddia etmişti.

Konuyu ele alan bir diğer isim ise Block.one CEO’su Brendan Blumer oldu. Blumer paylaştığı bir tweetle Ethereum Foundation yönetimini kınadı. Blumer’in tweetine yanıt veren Justin Sun ise Vitalik Buterin’i hedef alan ifadeler kullandı ve TRON yönetimi olarak asla böyle yöntemlere başvurmayacaklarını ifade etti.

Kripto para projelerinin dayanışma içinde olması gerektiğini vurgulayan Sun, Buterin’in kendinden utanması gerektiğini söyledi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı