HaberlerKripto Para

FBI Başkanı Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Önemli Açıklamalarda Bulundu

FBI Başkanı'ndan kripto para yorumu. Kripto paralar tehdit oluşturuyor!

Nexo

Geçtiğimiz günlerde ABD’li senatörlerce ABD’nin iç güvenliğini tehdit eden konular üzerinde konuşuldu. Kripto paraların da gündeme geldiği bu toplantıda FBI Başkanı Christopher Wray de bu konu hakkında görüşlerini bildirdi.

Kripto paralar ABD için tehdit oluşturuyor ve biran önce regülasyona uğraması gerekiyor diyen Wray şu ifadeleri kullandı:

Kripto paralar şu anda ciddi sorunlar teşkil ediyor. Günümüze bakıldığı zaman ileride kripto paraların bugünkünden daha daha fazla kullanılacağı son derece açık. Her ne kadar bu konuda yetkili isim ben olmasam da kripto paraların biran önce regülasyona uğraması gerekiyor.

Son zamanlarda birçok devletin gündeminde olan kripto paralar yatırımcılardan çok devletleri ilgilendiren bir piyasa oldu. Geçtiğimiz günlerde Çin ve Türkiye kendi kripto paralarını çıkaracağını duyurdu. ABD’nin de bu atılımlara kayıtsız kalmayacağı ve Libra’ya izin verip kendi kontrolünde tutacağı öngörülüyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı