binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFED Müfettişleri Silvergate Bank'ın Batış Nedenleri Açıkladı!

FED Müfettişleri Silvergate Bank’ın Batış Nedenleri Açıkladı!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv müfettişlerine göre, kripto dostu Silvergate Bank bu nedenlerle battı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED müfettişleri Silvergate Bank’ın çöküşünün kripto mevduatlarına bağımlılık ve etkisiz üst yönetimden kaynaklandığını ortaya koydu.

FED Müfettişi Silvergate Bank’ın Çöküşünden Kripto Odaklı Olmayı ve Adam Kayırmayı Sorumlu Tuttu

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv müfettişlerine göre, kripto dostu Silvergate Bank, riskli kripto mevduatlarına aşırı bağımlılık ve etkisiz yönetime yol açan adam kayırmacılık nedeniyle bu yıl çöktü.

“Silvergate’in kripto endüstrisi mevduat müşterilerindeki yoğunlaşması, hızlı büyümesi ve çok katmanlı fonlama riskleri bankanın gönüllü tasfiyesine yol açtı.”

2010’ların başında az bilinen bir kurumdan gelişen Silvergate, kripto müşterileri için önde gelen banka haline gelmek üzere hızla büyüdü ve 2017’de 1 milyar dolar olan mevduatını 2021’e kadar 16 milyar dolara çıkardı.

İlgili Haber  Japon Otomotiv Devi Kripto Paralarla Araç Alımına İzin mi Veriyor? Justin Sun Tweet Attı!

FED, bu hızlı büyüme döneminde bankanın esasen tek sektörlü bir kredi veren haline geldiğini ve müşteri mevduatlarının büyük çoğunluğunun sigortasız ve faizsiz olduğunu söyledi.

Silvergate’in kriptoya olan aşırı bağımlılığı, Kasım 2022’de şu anda feshedilmiş olan kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından aniden ortaya çıktı ve sonraki aylarda on milyarlarca dolarlık sermaye sektörden kaçtı.

Silvergate’in iddia edilen yanlışları sadece kripto ile sınırlı değildi. Müfettişler ayrıca adam kayırmacılığın bankanın üst yönetimine musallat olduğunu ve bunun da o dönemde mevcut olan birçok riski ele almada başarısız olan beceriksiz ve etkisiz bir kurumsal yapıya yol açtığını iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail