Borsa

FIFA 2022 Dünya Kupasının Resmi Sponsoru Kripto Para Borsası Crypto.com Oldu!

Son günlerde adını sponsorluk anlaşmalarıyla duyuran Crypto.com, 2022 Dünya Kupası'nın yeni resmi sponsoru oldu.

Kripto para borsası Crypto.com, küresel çapta spor ortaklıklarına bir yenisi ekledi. Borsa, yaptığı açıklamasında 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olacağını duyurdu.

Crypto.com İsmi Dünya Kupası Boyunca Katar’da Sergilenecek

Sponsorluk anlaşması kapsamında şirketin markası Katar’daki turnuva boyunca sergilenecek. Markanın logosunun bulunacağı alanlar arasında stadyumun kameraların çekeceği yayın bölgesi de yer alacak. Bununla birlikte sponsorluk anlaşmasının toplam değeri açıklanmadı.

Crypto.com CMO’su Steven Kalifowitz, yaptığı açıklamasında yeni anlaşmayla ilgili şunları söyledi:

“Hiçbir spor dünyayı futbol gibi bir araya getirmiyor ve hiçbir spor etkinliği dünyayı FIFA Dünya Kupası kadar bir araya getirmiyor. Bu etkinliğe yalnızca birkaç marka resmi sponsor olarak katılma fırsatı buluyor. Bu yüzden biz de bir ay süren bu tarihi etkinlikte kripto para endüstrisini temsil edecek ilk marka olma fırsatını kaçırmak istemedik.”

Crypto.com, Kasım ayında Los Angeles’taki ikonik Staples Center’ın isim haklarını satın alarak adını Crypto.com Arena olarak değiştirdiğinde de gündeme gelmişti. O dönemki anlaşma 700 milyon dolarlık değeriyle spor tarihinin en büyük isim hakları sponsorluğu anlaşması olmuştu.

Crypto.com 2016 yılında “Monaco” ismiyle kurulmuştu. 2018 yılında ise şirket sahip olduğu Crypto.com domain adını bir kriptografi araştırmacısı ve profesörü olan Matt Blaze’den satın almıştı. Söz konusu satın alımın 5 ila 10 milyon dolara mal olduğu düşünülüyor. Şirket son günlerde adını yüksek maliyetli sponsorluk anlaşmalarıyla duyuruyor.

Bu denli büyük organizasyonlara kripto para borsalarının sponsor olması sektör bilinirliği için oldukça faydalı görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu