Kripto HaberleriHaberlerFinans Şirketi, Müşterilerinin Fonlarının Tamamını Dolardan Bu Stablecoine Dönüştüreceğini Açıkladı!

Finans Şirketi, Müşterilerinin Fonlarının Tamamını Dolardan Bu Stablecoine Dönüştüreceğini Açıkladı!

Takip et

Fintech birikim ve harcama uygulaması Eco, kullanıcı hesap bakiyelerini Prime Trust’ta tutulan ABD dolarından USDC stablecoinine dönüştürmeyi ve daha sonra bunları dijital bir mutabakat hizmeti olan Zero Hash’te tutmayı planlıyor.

Eco, 24 Ekim’e Kadar Tüm Müşteri Fonlarını USDC Stablecoinine Dönüştürecek

Eco kısa süre önce kullanıcılarına bir mesajla planlanan hamleyi bildirdi ve dönüşüm için yeni şartların 24 Ekim’e kadar kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Kullanıcılar şartları kabul etmezse hesap özellikleri askıya alınacak.

Eco’nun USDC denemeleri, şirketin beta modunda olduğu ve Andy Bromberg’in şirkette yönetimi devraldığı 2020 yılına kadar uzanıyor.

Geçen yılın Temmuz ayında Eco, yüksek getirili USDC birikim uygulamasını desteklemek için 60 milyon dolar topladı.

İlgili Haber
USDC Stablecoini, Cosmos (ATOM) Ağına Geliyor!

Bromberg o dönemde yaptığı açıklamada, bu finansman turunun özel sermaye şirketi L Catterton ve Activant Capital tarafından yönetildiğini söyledi. Andreessen Horowitz (a16z), Lightspeed Venture Partners, LionTree Partners ve Valor Equity Partners da bu tura destek verdi.

Bu ayın başlarında, hacim bakımından en büyük küresel kripto borsası olan Binance, kendi stablecoin’i Binance USD (BUSD) ile rekabet eden üç stablecoin’e erişimi durduracağını açıklamıştı.

Kripto para borsası Binance, borsadaki likiditeyi ve sermaye verimliliğini artırmak için bu hamleyi yaptığını söyledi.

USDT ve USDC ile arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Bir dönem iki stablecoinin piyasa değeri birbirine oldukça yaklaşmıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda ise USDT’nin piyasa değeri 67 milyar dolar seviyesindeyken USDC’nin piyasa değeri ise 47 milyar dolar civarında bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları