Kripto HaberleriAltınFiyat Yükselişiyle Birlikte Altına Endeksli Kripto Paralar Giderek Popülerleşiyor!

Fiyat Yükselişiyle Birlikte Altına Endeksli Kripto Paralar Giderek Popülerleşiyor!

Takip et

Kripto para ve Bitcoin piyasasında düşüş eğilimi devam ederken altın fiyatı ise son 7 günde %3.85 değer kazandı.

Altının ons fiyatı 10 Şubat tarihindeki 1.826 dolar seviyesinden bu yazının yazıldığı anlarda 1.897 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte altın endeksli kripto paralara olan talepte de patlama yaşandı.

Dünyadaki Ekonomik Belirsizlik Altın Fiyatına Yaradı

Dünya ekonomisi bir süredir sallantıda görünüyor ve birçok kişi bunun nedeninin Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ihtimali olduğunu düşünüyor.

Belirsizlik nedeniyle hisse senedi piyasaları geçtiğimiz hafta düşüş yaşadı. Buna ek olarak kripto para piyasasında da yaşanan kayıplar sonucu kripto dünyasının toplam piyasa değeri 2 trilyon doların altına indi.

Kripto paraların aksine altın ise bu hafta iyi bir performans sergiledi ve son 7 günde %3.85 değer kazandı.

Altın Fiyatına Endeksli Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçti

Değerli metaller piyasası yukarı yönlü hareket edince altın fiyatına endeksli kriptolara olan talep de arttı. Tether Gold (XAUT), Pax Gold (PAXG), Perth Mint Gold Token (PMGT) ve Digix Gold (DGX) altcoinlerinin toplam piyasa değeri geçtiğimiz hafta boyunca %2.4 ila %8 arasında yükseliş gösterdi.

Piyasa değeri olarak XAUT ve PAXG, en büyük altına endeksli kripto paralar olarak dikkat çekiyor. XAUT’un toplam piyasa değeri 430 milyon dolar civarında seyrederken PAXG ise 424 milyon dolar civarında bir piyasa değerine sahip.

Fiyatı altına endeksli olan tokenler.

Ocak ayında XAUT’un piyasa değeri 410 milyon dolar civarında seyrediyordu. Bununla birlikte PAXG’nin piyasa değeri 332.7 milyon dolar seviyesindeyken 25 günde 92 milyon dolarlık artış gözlendi.

Son iki yılda XAUT piyasa değeri olarak %20.000 büyürken PAXG ise aynı zaman diliminde %16.000 büyüme kaydetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları