HaberlerKripto Para

Fransa Dijital Avro Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Fransa Merkez Bankası dijital avro testlerinin başarılı şekilde gerçekleştiğini duyurdu.

Fransa, dijital avro testlerini gerçekleştiren ilk ülke oldu. Fransa Merkez Bankası tarafından bugün yapılan duyuruya göre testlerin başarılı şekilde gerçekleştiği ilan edildi.

Ülkenin merkez bankası, söz konusu dijital avroyu yaratmak için Blockchain teknolojisinden yararlanırken çalışma grubunda Societe General’e de yer verdi.

Testler hakkında fazla ayrıntı paylaşılmasa da söz konusu programla dijital avronun perakende kullanımdan ziyade toptan satışa yönelik olarak geliştirildiği öğrenildi. Perakende dijital avrolar günlük kullanıcılar için Apple Pay tarzı uygulamalarda boy gösterecek.

Testlerin önümüzdeki haftalarda da devam edeceği ve bankalar arası dijital avro gönderimini de kapsayacağı öğrenilen bilgiler arasında yer aldı. Daha önce yapılan bir açıklamada ise söz konusu test sürecinin üç aşamada gerçekleşeceği belirtilmişti.

Hatırlanacak olursa Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, geçen senenin sonunda yaptığı bir açıklamada dijital avro çıkaran ilk ülke olma arzularından bahsetmiş ve 2020 yılının ilk çeyreğini işaret etmişti. Söz konusu gidişat Fransa’nın yaptığı planlamada doğru adımları izlediğini ve bu yolda istikrarlı olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu