binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinFTX, Airdrop'u Düşmek Üzere Olan Altcoin Projesine Dava Açtı: Milyon Dolarlar Talep...

FTX, Airdrop’u Düşmek Üzere Olan Altcoin Projesine Dava Açtı: Milyon Dolarlar Talep Ediyorlar

Batık kripto para borsası FTX, airdrop dağıtmak üzere olan bir altcoin projesine ilginç bir sebeple dava açtı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İflas halindeki kripto para borsası FTX, merkeziyetsiz uygulamaların birden fazla blok zinciri üzerinde geliştirilmesine olanak tanıyan bir birlikte çalışabilirlik protokolü olan LayerZero Labs’a karşı dava açtı.

Dava, LayerZero Labs’ın, borsa çökmeden ve para çekme işlemlerini devre dışı bırakmadan hemen önce, içerideki kişilerden aldığı ipuçlarını kullanarak FTX’ten yasadışı bir şekilde 21 milyon dolar çektiğini iddia ediyor.

Dava, 9 Eylül 2023 tarihinde, LayerZero Labs’a karşı yasal işlemlere liderlik eden FTX’in yeni atanan CEO’su tarafından açıldı. Dava, LayerZero Labs’ın FTX ile olan sözleşmesini ve güvene dayalı yükümlülüğünü ihlal ettiğini, ayrıca dolandırıcılık ve sebepsiz zenginleşme yaptığını iddia ediyor.

İlgili Haber  En Büyük Ethereum Balinalarının Hikayeleri Ne? 500 Milyon Doların Üstünde ETH Yakan Var

Davaya göre, LayerZero Labs, Mart 2023’te FTX Ventures tarafından ortaklaşa yönetilen bir finansman turunda 135 milyon dolar almış ve başlangıç değerini 1 milyar dolara çıkarmıştı. Turdaki diğer yatırımcılar arasında Andreessen Horowitz, Sequoia, Coinbase Ventures ve PayPal Ventures yer alıyordu.

Anlaşmanın bir parçası olarak, LayerZero Labs operasyonel amaçlar için FTX’te 11.5 milyon dolar tutmayı kabul etmişti. Ancak dava, LayerZero Labs’ın FTX’in çökmek üzere olduğuna dair içeriden aldığı bilgileri kullanarak 9 Kasım 2022 tarihinde tüm tutarı geri çektiğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail