Kripto HaberleriBorsaFTX Borsasını En Fazla Kullanan Ülkeler Ortaya Çıktı!

FTX Borsasını En Fazla Kullanan Ülkeler Ortaya Çıktı!

Takip et

Batık kripto para borsası FTX için Amerika Birleşik Devletlerinde açılan iflas davası devam ediyor. Dün mahkemeye sunulan belgeler, borsanın müşteri dağılımının hangi ülkelerde olduğunu ortaya çıkardı.

FTX borsasının mahkemeye sunduğu dağılım tablosuna göre batık borsanın müşterilerinin büyük kısmı vergi cenneti off-shore adalarında bulunuyor. Müşterilerin beşte birinden fazlası (%22) Cayman adalarına kayıtlı iken, ikinci sırayı ise %11 ile Virgin adaları aldı.

Adaların ve diğer büyük ülkelerin nüfusu göz önüne alındığında “sadece iki adadan” gelen müşteri sayısının, toplamın üçte birini oluşturması kafaları karıştırdı.

Batık borsanın müşteri dağılımında üçüncü sırayı ise %8 ile Çin ve İngiltere paylaştı. Kripto paralar konusunda oldukça katı bir tutum sergileyen Asya devi, kripto sektörünü 2022 yılının ilk günlerinde tamamen yasakladığını duyurmuştu.

Kripto Paralar Yasak Tanımıyor

Neredeyse kripto kelimesinin bile yasak olduğu bir ülkenin, batık borsanın en büyük üçüncü müşteri grubunu oluşturması sosyal medyada büyük yankı buldu. Hükümetin uyguladığı bir çok yasak ve kısıtlama görünüşe göre pek de işe yaramamış.

Çin hükümetinin uyguladığı baskıya rağmen ülkede kripto paralar popülerleşmeye devam ediyor. Chainalysis verilerine göre Asya devi, Dünya kripto endeksinde onuncu sırada yer alıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları