Kripto HaberleriBorsaFTX CEO'su Sam Bankman-Fried Fikrini Değiştirdi: ABD'ye İade Edilmek İstiyor!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Fikrini Değiştirdi: ABD’ye İade Edilmek İstiyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batık kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in fikrini değiştirdiği ve ABD’ye iade talebinde bulunacağı öğrenildi.

Bankman-Fried, son mahkeme duruşmasında yargıçtan ABD’ye iade edilmemesini istemişti.

Bahamalar’daki Hapishane Koşullarının Sam Bankman-Fried’in Kararını Değiştirdiği Düşünülüyor

Bankman-Fried’in bu son karar değişikliğinde Bahamalar’daki hapishane koşullarının kötü olmasının etkili olduğu düşünülüyor. Ünlü ismin vegan olduğu ve hapishane yetkililerinden kendisine bu tür yemekler verilmesini talep ettiği bildirilmişti.

Bahamalar’da Sam Bankman-Fried’in kaldığı hapishanenin dünyanın en kötü koşullara sahip olan hapishanelerinden biri olduğu biliniyor.

Son bilgilere göre Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da Pazartesi günü çıkacağı duruşmada ABD’ye iadesine itiraz etme kararını geri çekecek.

İlgili Haber
İflas Eden Kripto Para Borsası FTX, Borçlarını Bu Şekilde Ödemeyi Planlıyor!

Kripto para şirketi sahibi 13 Aralık’ta Manhattan’daki federal mahkemede suçlandı ve FTX müşterilerini dolandırmak için bir plan yapmakla suçlandı. Savcılar, çalınan müşteri mevduatlarını masrafları ve borçları ödemek ve kripto hedge fonu Alameda Research LLC adına yatırım yapmak için kullandığını söyledi.

30 yaşındaki Bankman-Fried, geçtiğimiz Pazartesi günü yaşadığı ve FTX’in merkezi olan Bahamalar’da tutuklandı. Baş Sulh Hakimi JoyAnn Ferguson’un ABD’ye iadesine ilişkin duruşmayı beklerken evde ikamet etme talebini reddetmesinin ardından Salı günü Bahamalar’daki Fox Hill hapishanesine götürüldü.

Bankman-Fried’in sözcüsü ya da ABD’li avukatı yorum taleplerine henüz yanıt vermedi. Manhattan’daki ABD Savcılığı’ndan bir sözcü ise yorum yapmayı reddetti.

Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişi Reuters’e yaptığı açıklamada, Bankman-Fried’in Perşembe günü Bahamalar Yüksek Mahkemesi’ne yeni bir kefalet başvurusunda bulunduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları