Kripto HaberleriBorsaFTX CEO'su SBF'den Açıklama: "30 Kasım'da New York'ta Konuşacağım!"

FTX CEO’su SBF’den Açıklama: “30 Kasım’da New York’ta Konuşacağım!”

Takip et

Bir zamanlar yönettiği kripto borsasının çöküşünün ardından çoğunlukla Twitter üzerinden açıklamalar yapmakla yetinen FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, New York’ta 30 Kasım’da düzenlenecek DealBook Zirvesi’nde New York Times köşe yazarı Andrew Ross Sorkin ile konuşacağını söyledi.

FTX CEO’su SBF: “Önümüzdeki Çarşamba Günü Konuşacağım”

Twitter’da “Önümüzdeki Çarşamba günü (11/30) @dealbook zirvesinde @andrewrsorkin ile konuşacağım” diye yazdı.

Daha önce etkinlikte yer alması planlanmış olsa da, ABD’de ve yurtdışında incelemelerle karşı karşıya olduğu için nerede olduğu ve potansiyel seyahat planları hakkında spekülasyonlar artmıştı.

Bankman-Fried etkinliğe şahsen mi katılacağını yoksa röportajı video konferans yoluyla mı gerçekleştireceğini belirtmedi. New York Times açıklama talebine henüz yanıt vermedi.

“Üst düzey iş dünyası ve politika liderlerini tek bir sahnede” buluşturacak olan konferansın programı, FTX’in sorunlarının uluslararası haberlere konu olmasından haftalar önce, 18 Ekim’de açıklanmıştı.

İlgili Haber
MASAK, FTX Yetkililerinin Mal Varlıklarına El Koydu!

Planlanan diğer katılımcılar arasında Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg de bulunuyor.

Tweet, Twitter kullanıcılarının sert tepkisine yol açtı ve birçoğu olası bir katılımın yasallığını sorguladı.

Bankman-Fried Salı günü yayınladığı bir mektupla eski meslektaşlarından özür dilemiş ve kripto borsasının neden başarısız olduğunu açıklamıştı. “Bunların yaşanmasını istememiştim” diye ekledi.

Bununla birlikte çökmüş olan kripto para borsası için halen umut olduğunu iddia etti. FTX’in çökmesi ile birlikte sektörde bir kriz yayılmaya başlamış ve çok sayıda şirket bu durumdan etkilenmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları