Kripto HaberleriBorsaFTX Hack Olayına Karışan Cüzdan Ethereum (ETH) Zengini Oldu!

FTX Hack Olayına Karışan Cüzdan Ethereum (ETH) Zengini Oldu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FTX hesaplarının boşaltılması şüphesiyle bağlantılı bir kripto cüzdanı, bu sabah 4.500 Ethereum (ETH) ve 3 milyon Binance USD (BUSD) karşılığında toplam 34.000 BNB takas etti. Şu anda en büyük 34. Etherum sahibi konumunda.

FTX Hackerı Daha Fazla BNB Sattı, En Büyük 34. Ethereum Sahibi Oldu

Dün aynı cüzdan, milyonlarca dolarlık işlemde büyük miktarlarda merkeziyetsiz stablecoin DAI‘yi Ethereum ile takas etmişti. Cüzdan şu anda %87.5‘i Ethereum olmak üzere en az 322 milyon dolar tutarında kripto para bulunduruyor.

Söz konusu cüzdan sahibi aynı zamanda cüzdanları arasında para da taşıyor. Diğer iki cüzdandan 5.1 milyon dolar değerinde ETH ve 3.3 milyon dolar değerinde ETH’yi, Etherum’u çoğunluğunun bulunduğu ana cüzdanlarında birleştirdi.

Bu fonların kaynağı iflas eden kripto borsası FTX’ten geliyordu. Bazılarının bir hack ya da içeriden bir iş olduğunu düşündüğü transferler, Bölüm 11 iflas koruması için yapılan son mahkeme başvurularında özellikle belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde PeckShieldAlertFTX Account Drainer olarak adlandırılan FTX hackerının cüzdan adresinin, hack olayına dahil olan diğer üç adresten büyük miktarda ETH aldığını ortaya çıkarmıştı.

FTX’in çöküşünün ardından, bir saldırgan FTX ve FTX.US‘nin cüzdanlarının bir kısmını boşaltmıştı.

İlgili Haber
Analistten Bitcoin (BTC) Tahmini: "Bu Seviye Kırılırsa Düşüş Derinleşebilir!"

Borsanın Telegram yöneticisi gelişmeyi doğrulayarak kullanıcılardan cihazlarına kötü amaçlı yazılım indirmekten kaçınmak için FTX web sitelerine girmemelerini istemişti.

Yaşanan tüm bu olaylardan sonra Binance CEO’su CZ kripto para politikasında değişikliğe gittiğini açıklamıştı.

Rakipler hakkında yorum yapmama politikamız vardı. Bu politikayı biraz değiştireceğim ve kripto endüstrisinin yararına olacak şekilde sektörde gördüğüm sorunları daha fazla dile getireceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları