Kripto HaberleriBorsaFTX'in Yeni CEO'su Personeline Çağrı Yaptı: Personelden Ne İstedi!

FTX’in Yeni CEO’su Personeline Çağrı Yaptı: Personelden Ne İstedi!

Takip et

FTX’in yeni CEO’su John Jay Ray III, geçen haftaki iflas koruma başvurusunun ardından yapılan bir toplantı sırasında personeli bir araya gelmeye çağırdı.

FTX Yeniden Yapılanıyor, Yeni CEO Şirket Toplantısında Çalışanlardan Destek İstedi

Toplantıya katılanlara göre Ray personele “Desteğinize ihtiyacımız var” dedi.

Eski milyarder Sam Bankman-Fried, şirketin iflasına ve bilançosunda milyarlarca dolarlık bir deliğin ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Bankman-Fried’in yönetimsel yanlış adımlara, eski çalışanların ise dolandırıcılığa bağladığı bir dizi olayın ardından şirketten istifa etti.

Birçok medya kuruluşu Bankman-Fried’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından da soruşturulduğunu bildirmişti.

Eski kurumsal satış başkanı Zane Tackett ve girişimler başkanı Amy Wu da dahil olmak üzere borsanın çoğu çalışanı ayrılırken, alt ve üst düzey personelden oluşan büyük bir grup kaldı.

Toplantıya katılanlara göre, firmanın maaşları ödemek için bir miktar parası var, ancak sözleşmeli çalışanları tutup tutamayacağı belli değil.

Firma, muhtemelen kimi işten çıkaracağını ya da kiminle devam edeceğini belirlemek üzere çalışanlara doldurmaları ve görevlerini açıklamaları için formlar gönderdi.

Maaş ödemelerinin her zamanki gibi devam etmesi bekleniyor, ancak Ray aksaklıklar olabileceği konusunda uyardı.

İlgili Haber
FTX Eski CEO’su SBF'nin Twitter Hesabı mı Hacklendi? Bu Tweetlerin Anlamı Ne?

FTX US’in genel danışmanı Ryne Miller, iflasa geçiş sürecinde firmada kalarak dış iletişimin başına geçecek.

Daha önce CFTC’yi yönetirken SEC Başkanı Gary Gensler’in hukuk müşaviri olarak görev yapan Miller, Ağustos 2021’de Sullivan & Cromwell’den ayrılıp FTX’e katılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları