HaberlerKripto Para

G20 Zirvesi’nde Kripto Paralar İle İlgili Ne Konuşuldu?

Bir çok ülke Blockchain teknolojisine ve kripto paralara karşı tutumunu netleştirebilmiş değil. Hiç şüphesiz bu karamsar hava büyük yatırımcıların piyasaya girmesinin önünde büyük bir engel. Bu karamsar havayı yıkacak en önemli zirvelerden birisi olan G20 Zirvesi’nde kripto paralar hakkında ne konuşuldu?

G20’nin resmi internet sitesinde yer alan belgeye göre, üye ülkeler kripto paralar üzerinden kara para aklama konusunu gözden geçirmek ve bir karar almak için Ekim ayını son tarih olarak işaret etti.

“Sorun Teşkil Etmiyor Ama Tetikteyiz”

Ekonomiden sorumlu bakanlar ve merkez bankası başkanları, kripto paralar ile ilgili “tetikte izlenmesi gerekiyor” tutumundan vazgeçmedi ve yakından takip edildiğinin altı çizildi.

Ayrıca üye ülkeler terör finansmanı ve kara para aklama ile mücadele kuruluşu olan Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF), kripto paralar için mevcut standartları uygulanabileceği açıklamasında bulundu.

Sonuç olarak gelinen noktada şu açıklamada bulunuldu:

Kripto para varlıkları için gelinen nokta, küresel finans için bir risk teşkil etmiyor. Ama tetikte kalmaya devam edeceğiz. Ekim ayında kadar FATF’ın standart prosedürleri kripto paralara nasıl uygulayacağını netleştirmesini istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Bu açıklamalar piyasa tarafından olumlu karşılanmış olacak ki, Bitcoin 7750 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve 8000 direncini zorlayacak gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu