Haberler

Gemini Avrupa, Uyumluluk Süreçlerini Yönetmek İçin Blair Halliday İle Çalışma Kararı Aldı

Blair Halliday Londra'da çalışacak ve uyumluluk süreci ile ilgili raporlarını Gemini'nin Birleşik Krallık ve Avrupa Genel Müdürü Julian Sawyer'a sunacak.

Gemini Avrupa, uyumluluk yönetme süreçleri ve kara para aklama raporlarının yönetimi için Blair Halliday ile birlikte çalışacak. Blair Halliday’in Gemini Avrupa’nın bölgedeki uyumluluk programını yönetmesi planlanıyor.

Blair Halliday, bir kripto finans şirketi olan Circle’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki etkinliklerinde global kara para aklama önleme programında aktif rol almıştı. Şimdi de aynı etkin rolü Gemini için oynayacak olan Halliday, faaliyetlerini Londra’da gerçekleştirecek. Ayrıca raporlarını Gemini’nin Birleşik Krallık ve Avrupa Genel Müdürü Julian Sawyer’a sunacak.

Blair Halliday Kimdir?

Halliday, kripto para sektörüne giriş yapmadan evvel 14 yıl gibi uzun bir süre boyunca İskoçya Kraliyet Bankası’nda çalıştı ve uzmanlık alanı finansal suçlardı. Yanı sıra Birleşik Krallık merkezli fintech girişimi CashFlows’ta ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi Uluslararası Döviz Borsası’nda CCO olarak çalışmıştı.

Uyumluluk Süreci Nasıl Karşılandı?

Mark Zuckerberg’e açtıkları davayı kazanmaları sonrasında Bitcoin yatırımlarıyla gündeme gelen ve şu an piyasadaki ilk Bitcoin milyarderleri olarak anılan Winklevoss ikizlerinin uyumluluğa yaklaşımı, kripto topluluğunda yer alan bazı liberal grupların tepkisini çekti. 2019’da İkizler tarafından başlatılan “Kriptonun Kurallara İhtiyacı Var” isimli reklam kampanyası, bazı düzenleme ve uyumluluk faaliyetlerine vurgu yapmıştı. Kripto topluluğundan gelen tepkiler bir yana Gemini yöneticilerinden biri, kripto yatırımcıların geleneksel piyasalardaki yatırımcılarla aynı standartlara sahip olması gerektiğini savundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu