AltcoinHaberler

George Floyd Anısına Token Çıkarılması Fırsatçılık Şüphelerini De Beraberinde Getirdi

“George Floyd Token (FLYD)" siyahi haklarını korumaya yönelik bir fon sağlama vaadiyle piyasaya sürüldü.

Dünya tarihinde her zaman birileri için yıkıcı olan bazı olaylar bazıları için bir fırsat olagelmiştir. Bu duruma delil olabilecek son gelişme ABD’de yaşanan George Floyd olayının yol açtığı ve ülke geneline yayılan kaosa dayanıyor. Bilindiği gibi Floyd’un beyaz bir polis memuru tarafından dakikalarca nefessiz bırakılarak öldürülmesinin ardından ABD sınırlarını aşan protestolar ırkçılık ve özgürlük tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Söz konusu gergin atmosferi fırsat bilen bir grup ise yeni bir token geliştirme fikriyle yola çıktı ve George Floyd’un anısına geliştirdikleri bir tokenı piyasaya sürdüler.

Dünyanın her yerinden tepki gören ırkçı söylemlere karşın söz konusu protestolara da birçok yerden destek geldi. Kripto topluluğu ise başından beri destekçi konumunda. Ancak bazıları bu durumu fırsata çevirmenin yollarını bulmuş görünüyor. Öyle ki “George Floyd Token (FLYD)” siyahi haklarını korumaya yönelik bir fon sağlama vaadiyle piyasaya sürülmüş durumda.

FLYD standart bir ERC-20 tokenı ve ihtiyaç halinde bir ödeme aracı olarak da kullanılabiliyor yani salt bir
koleksiyon ürünü ya da alım satıma kapalı bir token değil. Tokenın geliştiricileri her ne kadar projeden elde edilen gelirin bir bölümünün Floyd’un ailesine ve siyahi toplumların haklarını korumak için bağışlanacağını ifade etse de -siyahi hakları hareketinin belli bir merkezi yok- projeye ait web sitesinde herhangi bir gizlilik politikası ya da hükümler ve koşullar sekmesine rastlanamaması birçok şüpheyi de beraberinde getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu