Bitcoin MadenciliğiHaberler

GMO ve SBI’den Büyük Ortaklık Haberi!

İki Japon devi şirketin Bitcoin madencilik sitesi kurmak için el sıkıştığı öğrenildi.

Japonya’nın iki dev ismi Bitcoin madencilik sitesi kurmak için ortaklık imzaladı. İnternet sağlayıcısı GDO ve Japon finansal hizmetlerin önde gelen ismi SBI, Rockdale-Teksas’ta kripto para madenciliği gerçekleştirmek üzere harekete geçti. İki şirket şimdilik ortaklıkları hakkında konuşmaktan kaçındı.

Söz konusu madencilik tesisinin Frankfurt merkezli Northern Bitcoin AG’nin yan kuruluşu olan Whinstone Inc. tarafından işletileceği öğrenildi. Tesis 300 megawatt kapasiteyle hizmet verecek ve bu yılın sonunda 1 gigawatt’a kadar yüksek bir kapasiteye erişerek Çinli Bitmain Technologies Ltd. tarafından işletilen ve en büyük madencilik sitesi kabul edilen tesisten çok çok daha fazla (neredeyse 3 katı) bir performans sergileyecek.

Teksas’ın madencilik sektörü için özellikle tercih edilmesinin nedeni rüzgar gibi ucuz ve yenilenebilir enerji kaynaklarına bolca sahip olması şeklinde yorumlanıyor. Nitekim Teksas’ın geçen seneki elektrik üretiminin yüzde 20’sinden fazlası rüzgar enerjisinden elde edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu