Haberler

Goldman Sachs’tan Bir Yıllık Türk Lirası Tahmini

Türk lirası dolar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor.

Goldman Sachs uzmanları yaptıkları son açıklamada Türk lirası ve dolarla ilgili öngörülerini açıkladı. Türk lirasının ABD doları karşısındaki değer kaybının süreceğini düşünen uzmanlar; 3, 6 ve 12 aylık tahminlerini 7.75, 8 ve 8.25 şeklinde sıraladı. Söz konusu rakamlarda daha önceki dolar-lira bazındaki öngörüsü 7, 7.50 ve 8 olan bankanın gözle görülür bir artış öngörmesi TL-dolar endeksindeki risklerin yukarı yönlü hareket ettiğini gösteriyor.

Öte yandan dolar karşısında %4’lük bir değer kaybı yaşayan Türk lirası 2020’nin başından bu yana %20’lik bir kayıp yaşamış durumda. Cuma günkü kapanış fiyatında 7.28’i gören TL-dolardaki düşüş Merkez Bankasının yaşanan volatiliteyi engelleme yönünde tedbirler alacağını açıklaması ile bir nebze toparlandı. Haberimizin yazıldığı an itibarı ile 1 Türk lirası 7.28 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu