EthereumHaberler

Goldman Sachs’tan Ethereum Hamlesi Geldi! İşte Detaylar..

Goldman Sachs ilk Ethereum ticaretini gerçekleştirdi.

Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasaları derin bir düşüşün pençesinden kurtulmaya çalışırken, kurumsal tarafta benimseme artarak devam ediyor.

Bloomberg kısa süre önce ABD’nin önde gelen bankası Goldman Sachs’ın türev piyasalardaki ilk Ethereum ticaretini gerçekleştirdiğini bildirdi.

Burada türev piyasalarda işlem yapılması, fiziki Ethereum tutulmasına eş değer olmadığından çok bir anlam ifade etmeyebilir. Ancak kurumsal benimsemenin geldiği nokta itibariyle büyük bir sinyal veriyor.

Türev piyasalarda kurumsal yatırımcılar Ethereum tutmak zorunda kalmadan kripto paralara maruz kalabiliyor.

Banka bu hamlesiyle türev piyasalardaki ilk Ethereum ticaretini gerçekleştirmiş oldu.

Londra merkezli finansal hizmetler şirketi, Bloomberg’e gönderdiği e-postada bu işlemde  Marex Financial’ın Goldman’ın karşı tarafı olduğunu söyledi.

Ethereum’un 1180$’a kadar düştüğü bir günde gelen bu hamle, kurumsal yatırımcılar dibi satın mı alıyor? sorularını gündeme getirirken yatırımcılar zamanlamanın manidar olduğunu söyledi.

Ethereum haber saatimiz itibariyle zirvesinden %75 uzakta ve 1225$’dan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu