HaberlerKripto Para

Google Kripto Dolandırıcıları İçin Harekete Geçti

Sahte kripto para cüzdanı eklentilerini Web Store üzerinden kaldıran Google kripto dolandırcılarının yakın takibinde.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcı bilgilerini çalmaya yönelik 49 eklentinin Web Store’dan kaldırıldığı belirtildi.

Buna göre söz konusu eklentiler kullanıcıların kripto para bilgilerini çalarak kötü amaçlı 3. kişilerle paylaşmış durumda. Yetkililerce yapılan açıklamaya göre kötü amaçlı bu eklentiler birçok kripto para cüzdan uygulamasını taklit etmiş. Aralarında Trezor, MetaMask, Ledger ve Jaxx gibi isimlerin de olduğu toplam 49 adet sahte cüzdan eklentisi kullanıcıları tuzağa düşürmek için kullanılmış.

Kripto para cüzdan anahtarlarını, anımsatıcılarını ve diğer önemli bilgileri çaldıkları belirtilen eklentiler daha inandırıcı olmaları için sahte kullanıcıların olumlu yorumları ve söz konusu uygulamalar için 5 yıldızlı derecelendirme puanlarıyla özellikle yüksek değerli cüzdanları hedeflemiş.

Ancak şu bir gerçek ki Google kripto para dolandırıcılarıyla ilgili ne kadar önlem alırsa alsın kötü amaçlı kişiler her zaman yeni yeni yöntemlerle karşımıza çıkmaya devam edecekler. Bu noktada kullanıcıların yapması gereken en önemli şey dikkatli olmak ve uzmanların uyarılarına kulak asmak olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu