Bitcoin

Google Trends Ortaya Koydu: Bitcoin (BTC) Hala Yükselişinin Başında mı?

Google Trends verilerine göre Bitcoin daha yolun başında.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), mayıs ayından sonra yeniden ilk defa 50.000 doları gördü ve tekrar birçok kesmin dikkatini çekti.

Bitcoin’in 28.000 dolar seviyelerinden 50.000 dolar seviyesine gelmesi neredeyse %100 yükseliş anlamına gelmekte ancak buna rağmen hala son yükselişlerin zirvesi gelmemiş olabilir.

Bitcoin’in özellikle artan korku ve açgözlülük endeksi, RSI ve bunun gibi diğer indikatörler nedeniyle düşüş yaşayacağı düşünülse de oldukça güçlü bir veri henüz yükselişin bitme noktasına gelmediğine işaret ediyor.

Google’a Göre BTC Yolun Başında

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde görülen fiyat hareketleri, sosyal medyadaki kabul ve tanınma ile birlikte geldi.

Sosyal medyadaki aranmalar ve popülerlik, BTC fiyatının yükselişine adeta yoldaş oldu ve ikisi paralel bir şekilde ilerledi.

Google Trends verilerine göre Bitcoin’in aranmaları zirve yaptığında ise fiyat 64.000 dolara çok yaklaşmıştı. Bunun devamında Çin’den gelen yasaklama haberleri, Elon Musk’ın garip açıklamaları ve bunun gibi olumsuz haberler ise sosyal medyadaki aranmanın düşmesine neden oldu.

Şimdi ise Bitcoin 50.000 dolara gelse de Google Trends verileri hala eskisi kadar şişmedi ve hala yükselişe yer olduğu görülüyor.

Bunun sebebi de BTC’nin aslında çok değil birkaç ay önce 64.000 dolardan işlem görüyor olması ve hala bunun çok aranmasına neden olacak bir hareketlilik yaşamaması.

Bu sefer Google Trends alarmının BTC fiyatı 70.000 dolara yaklaştığında görülmesi beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Güldür Güldür şevket

Btc iyi durumda oyun coinlerinden enjin atak yapabilir örneğini axs de gördük. Yatırım tavsiyesi değildir.


Başa dön tuşu