Bitcoin
Öne Çıkan Haber

Grafikteki İnanılmaz Benzerlik Yatırımcıları Korkutuyor

Bitcoin grafiği ile benzerliği dikkatlerden kaçmayan "Wall Street Cheat Sheat" grafiği yatırımcılar arasında son zamanlarda bir hayli fazla konuşulmaya başladı.

Çoğu zaman Bitcoin grafiği ile karşılaştırılan “Wall Street Cheat Sheat” grafiği, piyasa döngüsünün psikolojisini ele alan bir grafik. Grafik zamana bağlı olan fiyat dalgalanmasında bir yatırımcının aklında geçenleri ve piyasanın genel psikolojisini konu alıyor.

Bitcoin tarihi rekorunu kırmadan önce hatta çoğu insan tarafından daha duyulmadan önce ortaya atılan grafik, “Bitcoin ve kripto paralar üzerinden bir oyun mu oynanıyor?” sorusunu akıllara getiriyor.

Grafik incelendiği zaman erken yatırım yapanların ciddi bir şekilde kazandığı, fakat sonrasında gelen düşüşlerle piyasanın git gide karamsarlığa ve panik ortamına döndüğü anlatılıyor.

Birçok analist Bitcoin grafiğini, 2017’nin Aralık ayında yaptığı zirvesinden sonra bu grafik ile karşılaştırıyor. Çoğu analist Bitcoin’in aylardır yatay seyrini koruması üzerine grafikteki “Depression” kısmında olunduğunu düşünüyor.

Ancak bazı kişiler ise grafiğin hala sol tarafında olunduğunu ve Bitcoin’in 100 bin doların bile üzerine çıkacağını iddia ediyor.

Her ne kadar çoğu analist 2018 yılı sonunda ciddi bir yükseliş beklese de, Bitcoin fiyatındaki durgunluk dolayısıyla yüksek fiyat tahminleri bir bir geri çekiliyor. Tüm yatırımcılar 2018’in son iki ayında neler olacağını merak eder durumda. İlerleyen günlerde fiyatın nasıl şekillendiğini hep beraber göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu