EthereumHaberler

Grayscale Şirketi Yüklü Miktarda Ethereum Aldı!

Varlık yönetim şirketlerinden Grayscale bu senenin başından bu yana çıkarılmış olan ETH'lerin yüzde 48.4‘ünü satın almış durumda.

Tanınmış varlık yönetim şirketlerinden Grayscale’in bu sene piyasaya sürülen 1.563.245 Ethereum‘un yarısını (756.539 ETH) satın aldığı öğrenildi. Bu sayı 2020’nin başından 24 Nisan’a kadarki süreçte çıkarılan ETH’lerin yüzde 48.4‘üne karşılık geliyor.

Yapılan araştırmalar Grayscale’in ETH arzının yüzde 1’ine sahip olduğunu ortaya koyarken şirketin Ethereum Trust‘ı korumak adına satın alma oranlarını daha da yukarıya taşımaya devam etmesi bekleniyor. Şirket son raporunda kurumsal yatırımcıların Ethereum’a bu zamana kadar hiç olmadığı kadar ilgi gösterdiklerini ortaya koydu. Rapora göre bu senenin ilk çeyreğinde 503 milyon dolarlık yatırımın yüzde 88’i kurumsal yatırımcılardan sağlandı.

Grayscale’in sunduğu rapora göre yatırım ürünleri içerisinde Bitcoin Trust 1.9 milyar dolarlık fonla ilk sırada yer alırken Ethereum Trust 140 milyon dolarlık fonla 2. sırada yer alıyor. Bununla birlikte Ethereum Trust 388.9 milyon dolarla Grayscale’in yatırım girişlerindeki en büyük payın sahibi konumunda. Bu açıdan bakıldığında Ethereum, önemli bir ivme kazanmış durumda. Bundan sonrası için Grayscale’in aldığı yatırımdaki artış göz önünde bulundurulduğunda söz konusu fonu korumak için ETH alımlarını artırmaya devam etmesi gerekiyor.

Three Arrow Capital’in CEO’su Su Zhu Ethereum’un her geçen gün yatırımcıların dikkatini daha da çektiğini ve bir tür dijital emlak olarak görüldüğünü belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu