EthereumHaberler

Grayscale’dan Ethereum (ETH) Yorumu

Grayscale: Ethereum bir varlık sınıfına dönüşüyor.

Ekonomi kanalı olan Bloomberg’e konuşan dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, Ethereum’un bir varlık sınıfına dönüştüğünü söylüyor. Ayrıca 2020 yılında Ethereum’a olan ilginin arttığını belirten Sonnenshein, bu büyümenin Ethereum etrafında gelişen yeni yatırımcı gruplarının Ethereum’a olan inancına bağladı.

“Ethereum’a Olan İlgi Giderek Artıyor”

Bu yıl itibariyle büyük bir rağbet gören merkeziyetsiz finans (DeFi), Ethereum üzerindeki ilginin büyük oranda artmasını sağladı. Bunun nedeni ise DeFi projelerinden yararlanmak isteyen yatırımcıların ETH kilitlemek zorunda olması olarak ortaya çıkıyor. Buna örnek olarak, son bir yılda DeFi üzerinde kilitlenen ETH miktarını gösteren grafik gösterilebilir. Grafiğe göre 6.8 milyon ETH kilitlenmiş durumda.

DeFi’da Kilitlenen ETH Miktarı – Kaynak: DeFi Pulse

Ethereum’daki bu artan talebi gören Sonnenshein, Ethereum’un Bitcoin’in sahip olduğu kalıcı güçle aynı düzeyde olduğunu söyledi.

Ayrıca bu söylemlerin bir diğer canlı kanıtı, 2018 yılından bu yana ilk kez 600 dolar seviyesini gören ETH grafiğidir.

ETH 2.0 Etkisi

Geçtiğimiz Salı itibariyle ilk sürümü başlatılan ETH 2.0, Ethereum’un uzun vadedeki değer artışının başlangıcı olduğu düşünülüyor. Bu yükseltmeyle birlikte birçok yönden gelişen Ethereum Blockchain ağı, 15 olan saniyede yapabildiği işlem sayısını binlercesine çıkarıyor.

Ayrıca bu yükseltmenin tam olarak başarıyla gerçekleşmesi, DeFi üzerindeki ölçeklenebilirlik problemlerinin çözümlerine ulaşmasını sağlayacak. Son olarak kripto para dünyasındaki yatırımcı miktarının giderek arttığı düşünüldüğünde ağ üzerindeki işlemlerin daha rahat ve sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi, ETH 2.0 ile sağlanacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu