Kripto HaberleriBlockchainGüney Kore, Blockchain Teknolojisinin Potansiyelinin Farkında

Güney Kore, Blockchain Teknolojisinin Potansiyelinin Farkında

Takip et

Güney Kore’nin Strateji ve Finans Bakan Yardımcısı Koo Yun-cheol’un yaptığı açıklamaya göre ülkenin önde gelen birçok özel sektör uzmanıyla Blockchain teknolojisini görüşmek amacıyla bir araya gelindi.

Blockchain teknolojisini altın bir fırsat olarak değerlendiren Güney Kore hükumeti söz konusu teknolojiden her alanda yararlanma yoluna gideceğe benziyor.

Koo Yun-cheol, Blockchain teknolojisinin giderek daha fazla talebi karşılamaya yönelik bir potansiyeli olduğunu ve söz konusu sistemle ilgili sanayi alanlarının senede ortalama yüzde 80 oranında büyüme gösterebileceğini belirtti. Bakan Yardımcısı  ayrıca gelecekte birçok yabancı şirketin ilgisini çekeceğine inandığı Blockchain teknolojisinin ABD, Avrupa ve Çin arasındaki ekonomik boşluğu iki veya üç yılda azaltabileceğini ifade etti.

Ülkenin Blockchain alanındaki yatırımlar için toplamda ne kadar bütçe ayırdığı net olmamakla beraber iki bakanlık tarafından yerel girişimlere 3.2 milyon dolarlık bir kaynak ayrıldığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları