BlockchainHaberler

Güney Kore, Blockchain Teknolojisinin Potansiyelinin Farkında

Hükumetle ülkenin önde gelen özel sektör uzmanları, Blockchain teknolojisini görüşmek amacıyla bir araya geldi.

Güney Kore’nin Strateji ve Finans Bakan Yardımcısı Koo Yun-cheol’un yaptığı açıklamaya göre ülkenin önde gelen birçok özel sektör uzmanıyla Blockchain teknolojisini görüşmek amacıyla bir araya gelindi.

Blockchain teknolojisini altın bir fırsat olarak değerlendiren Güney Kore hükumeti söz konusu teknolojiden her alanda yararlanma yoluna gideceğe benziyor.

Koo Yun-cheol, Blockchain teknolojisinin giderek daha fazla talebi karşılamaya yönelik bir potansiyeli olduğunu ve söz konusu sistemle ilgili sanayi alanlarının senede ortalama yüzde 80 oranında büyüme gösterebileceğini belirtti. Bakan Yardımcısı  ayrıca gelecekte birçok yabancı şirketin ilgisini çekeceğine inandığı Blockchain teknolojisinin ABD, Avrupa ve Çin arasındaki ekonomik boşluğu iki veya üç yılda azaltabileceğini ifade etti.

Ülkenin Blockchain alanındaki yatırımlar için toplamda ne kadar bütçe ayırdığı net olmamakla beraber iki bakanlık tarafından yerel girişimlere 3.2 milyon dolarlık bir kaynak ayrıldığı biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu