HaberlerKripto Para

Güney Kore Merkez Bankası Henüz İhtiyaç Yok Dediği Kripto Para Projesi İçin Test Aşamasını Sürdürüyor

Test aşamasının bu senenin sonuna kadar sürdürülmesi planlanıyor.

Güney Kore Merkez Bankası (GKMB) her ne kadar kendi kripto para birimini çıkarma ihtimalinin düşük olduğunun altını çizse de dijital para birimi (CBDC) için test programını başlattı.

Aktarılan bilgilere göre GKMB’nin söz konusu testlere geçen ay başladığı ve yıl sonuna kadar da devam edeceği ifade edildi. Bununla birlikte henüz bu tür bir kripto para birimine (CBDC) yeterince talep olmadığını ve ülkede hala nakit para talebi olduğunu ancak taleplerin artması halinde çalışmalara hız kazandırılacağı da belirtildi.

Söz konusu testler işte tam da bu talepleri karşılamaya yönelik olarak yapılıyor. Güney Kore Merkez Bankası, piyasadaki gidişata göre önleyici tedbirler almak için pilot bir CBDC sistemi kurmayı amaçlıyor. İlgili testler, merkez bankasının ihtiyaç dahilinde çıkarmayı planladığı kripto para biriminin (CBDC) tasarımını, gereksinimlerini, çalışma yöntemini, iş süreci analizini, danışmanlığını ve de Blockchain teknolojisinin uygulanmasının mümkün olup olmayacağını belirlemek ve düzenlemek adına gerçekleştiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu