coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGüney Kore’de 16 Bin Kişiden 826 Milyon Dolar Çalan Kripto Para Şirket...

Güney Kore’de 16 Bin Kişiden 826 Milyon Dolar Çalan Kripto Para Şirket Yöneticileri Tutuklandı!

2023 Haziran ayında para çekme işlemlerini aniden askıya alan Güney Kore'li kripto para platformu Haru Invest yöneticileri tutuklandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2023 Haziran ayında para çekme işlemlerini aniden askıya alan Güney Kore’li kripto para platformu Haru Invest yöneticileri tutuklandı.

Güney Kore savcılığı yaptığı açıklamada kripto para şirketi Haru Invest yöneticilerinin tutuklandığını duyurdu.

Seul Güney Bölge Savcılığı açıklamasında üç şirket yöneticisinin 826 milyon dolar değerde 1.1 trilyon Kore won’unu zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla tutuklandığını söyledi.

Buna göre şirket yöneticilerinin Haru Invest’te yüzde 12 getiri reklamları ile olası riskleri gizledikleri ve mevduat sahiplerine yanıltıcı reklam yaptıkları iddia ediliyor.

Savcılık açıklamasında “yapılan soruşturma sonucunda iddiaların gerçek mahiyetini tam olarak tespit edeceğiz, aynı zamanda zararları tazmin etmek ve cezai gelirleri iade etmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Savcılar Haru Invest yöneticilerinin toplamda yaklaşık 16.000 kullanıcıdan 826 milyon dolar topladığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail