Kripto HaberleriAltcoinGüney Koreli Kripto Borsaları Bu Altcoini Delist Ediyor!

Güney Koreli Kripto Borsaları Bu Altcoini Delist Ediyor!

Takip et

Güney Kore’nin önde gelen beş kripto para borsası, varlık dağılımı endişeleri nedeniyle  oyun şirketi Wemade’in WEMIX tokenini önümüzdeki ay delist edeceğini duyurdu.

Ülkenin önde gelen kripto borsalarından Gopax, Coinone, Bithumb, Korbit ve Upbit’in oluşturduğu birlik olan Digital Asset Exchange Alliance (DAXA), yaptığı resmi duyuruda WEMIX tokenlarının işlem çiftlerini 8 Aralık 2022 tarihinden itibaren üye borsaların delist edeceğini açıkladı.

Üye borsalardan Upbit, web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada DAXA’nın delist kararının detaylarını kullanıcılarına anlattı.

DAXA, oyun şirketinin WEMIX token dağıtımında verdiği ölçüye uymadığını geçtiğimiz aylarda tespit etti. Ayrıca yapılan tespite göre Wemade, yatırımcıları ile gerekli etkileşimi kurmaktan kaçınıyordu. Borsa topluluğu, proje yöneticileri ile 27 Ekim 2022 tarihinde durumu düzeltmeleri için bir uyarı görüşmesi yaptı.

Upbit yetkililerine göre WEMIX ekibi, token dağılımını düzeltmek için DAXA’ya söz verse de geçen bir ayın ardından projede beklenen ilerleme gerçekleşmedi. DAXA, proje ekibinin kendilerine verdiği bilginin de tamamen doğru olmadığını tespit etti.

WEMIX geliştiricileri, delist haberinin ardından yaptıkları açıklamada alınan kararın “mantıksız” olduğunu belirtti.

WEMIX Resmen Çakıldı!

Kucoin, Gate.io, Huobi ve OKX gibi devlerin platformunda da bulunan WEMIX, Koreli borsaların aldığı kararın ardından sert düştü.

WEMIX, delist haberi ile 1.65$ seviyesinden 0.45$’a kadar gerileyerek bir günde %71 değer kaybına uğradı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları