BorsaHaberlerKripto Para

Hacklenen Kripto Para Borsası Cryptopia Kullanıcılarına İyi Haber!

Geçen senenin ocak ayınca hacklenmesinin ardından iflasını açıklayan borsa, iyi haberi resmi Twitter hesabından duyurdu.

Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia geçen senenin ocak ayında hacklenerek iflas etmiş ve 30 milyon Yeni Zelanda doları uçup gitmişti. Saldırı sonrası borsanın hesaplarında yalnızca 101 milyon dolarlık kripto para ve fon kalmıştı. Uzun süredir merakla beklenen davayla ilgili nihayet bir karara varıldı.

Çok sayıda kullanıcının mağdur olduğu hack davasının sonucuna göre borsa kullanıcılarının fonlarını geri almasına karar verildi. Yeni Zelanda’da görülen davanın yargıcı, 1993 yılındaki “Şirketler Yasası”na göre kripto para birimlerinin mağdur olan yatırımcıların malı olduğu yönünde hüküm verdi. Yargıç ayrıca dijital para birimlerinin mülkiyet olmadığı algısına da katılmadığını ifade etti.

İlgili davanın yanı sıra alternatif bir karar mercisi de söz konusu kripto paraların hem kullanıcılar hem de şirket yatırımcıları arasında adil bir şekilde dağıtılması yönünde karar almıştı.

Şirketin, geri ödenmeyi bekleyen pozitif bakiyeli kullanıcılarının sayısı 800 bini aşkın. Bununla birlikte şirketin 37 alacaklısı ve 90 hissedarı da pay kapma yarışında sırada bekliyor. Polis ise henüz konuyla ilgili tatmin edici bir açıklama yapmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu