BitcoinHaberler

Hafter Ateşkes İmzalamadı Bitcoin Yükselişe Geçti

BTC'de yükselişin sebebi belli oldu: Bitcoin Hafter'in ateşkes imzalamamasından sonra yükselişe geçti.

Bitcoin sabah saatlerinde yaşadığı yükseliş ile tüm dünyada gündem oldu. Yatırımcılar bu yükselişin arkasındaki sebebi araştırırken yükselişin sebebi anlaşılmış durumda.

Rus haber ajansı olan TASS’ın haberine göre Libya’nın doğusunu kontrol altında tutan Halife Hafter, dün uzlaşmaya varılan ateşkes anlaşmasını imzalamadan Moskova’dan ayrıldı.

Dün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da Moskova’da katıldığı toplantıda Libya’da süresiz olarak ateşkes temin edilmesi konusunda taslak bir metinde uzlaşma sağlanmıştı.

Taslak metninin Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Serrac tarafından kabul edildiği ve Hafter’in ise taslağı inceleyeceği ifade edilmişti. Bugün Rusya Hükümeti tarafından yapılan açıklamada “Libya’da çözüm bulmak için taraflarla çalışmaya devam ediyoruz. Hafter anlaşmayı imzalamadan Moskova’dan ayrıldı.” ifadeleri kullanıldı.

Bu olaydan sonra birçok haber sitesinde “Darbeci Hafter Savaş İstiyor” manşetleri yer alırken, Bitcoin bu durum sebebiyle yüzde 5’lik bir yükseliş yaşadı. En son İran ve ABD arasında çıkan kriz sebebiyle ciddi yükseliş yaşayan BTC, krizin biraz yumuşaması dolayısıyla düşüş yaşamış olsa da bu son olaylardan sonra tekrar yükselişe geçti ve an itibarı ile 8550 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu