Kripto HaberleriAltcoinHakkında Kırmızı Bülten Yayınlanan Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'dan İlk Açıklama Geldi!

Hakkında Kırmızı Bülten Yayınlanan Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan İlk Açıklama Geldi!

Takip et

Sabah saatlerinde hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten ile arama kararı çıkartılan çökük kripto para ekosistemi Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, bu durumdan pek de endişeli görünmüyor.

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, Yürüyüşlere ve Alışveriş Merkezlerine Gittiğini Söyledi

Terra geliştiricisi Terraform Labs’in kurucusu olan Do Kwon, Twitter üzerinde bir kullanıcının sorusuna “şu anda oturma odamda kod yazıyorum, sen ne yapıyorsun?” şeklinde bir yanıt verdi.

Güney Kore mahkemesi tarafından çıkarılan bir yakalama emrinin hemen ardından yakın zamanda bildirilen Interpol kırmızı bülteni hakkındaki düşünceleri sorulduğunda, Kwon yine durumu önemsizmiş gibi görünecek şekilde yanıt verdi:

“İçinde kırmızı bülten lafı geçmesine rağmen bana haber verilmiyor. Interpol’ün resmi web sitesinde ismimi aradım ve hiçbir şey çıkmadı.”

Şu anki konumu açıklanmasa da Do Kwon “saklanmak için hiç çaba sarf etmediğini” belirtti ve yürüyüşlere ve alışveriş merkezlerine gittiğini ekledi.

Do Kwon, “kripto para topluluğundan hiçkimsenin son birkaç haftadır bana rastlamamış olması mümkün değil” dedi. Ancak kendisini nerede ziyaret edebileceği sorulduğunda, kurucu kafa karışıklığı yarattığı için özür diledi ve “Twitter üzerinden genel bir davet” yapmadığını söyledi.

Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) ve TerraUSD’nin (UST) 40 milyar dolarlık çöküşünün ardından, kurucu firari ve diğer Terraform Labs yöneticilerini sermaye piyasası yasalarını ihlal ettikleri iddiasıyla arıyor. Kwon’un en son Singapur’da olduğu düşünülüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları