coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinHedge Fonu Kurucusu, Altcoinlerin Kaderinde Neler Beklediğini Tahmin Etti

Hedge Fonu Kurucusu, Altcoinlerin Kaderinde Neler Beklediğini Tahmin Etti

Kripto para hedge fonu Lekker Capital'in kurucusu Quinn Thompson, yaptığı açıklamasında altcoinleri değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para hedge fonu Lekker Capital’in kurucusu Quinn Thompson, kripto piyasasının önemli bir likidasyon dalgasının eşiğinde olduğu uyarısında bulunuyor.

Thompson’ın sert uyarısı, kendi ifadesine göre kaldıraç ve açık pozisyonların yüksek seyrettiği bir ortamda piyasanın büyük kripto paralarda bile geri sıçrama kabiliyetini kaybetmiş gibi görünmesi üzerine geldi.

Thompson, Bitcoin spot ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin kripto piyasasının yapısını temelden değiştirdiğini söyledi. Önceki boğa piyasalarında, traderlar daha özgüvenli hale geldikçe sermaye Bitcoin ve Ethereum’dan daha küçük kripto paralara akardı. Ancak, mevcut manzara dramatik bir şekilde değişti.

Analiste göre ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalan yatırımcılar artık aracı kurum hesaplarından altcoin ya da Bitcoin dışındaki kripto paraları satın almakta zorlanıyor. Thompson, “Önümüzdeki bir ila iki yıl içinde aylık yaklaşık 3 milyar dolarlık altcoin arzı enflasyonunu destekleyecek talep eksikliği var” diye açıkladı.

Thompson, bazı hisse senetlerinin iyi performans gösterirken diğerlerinin düşüşe geçtiği borsa ile paralellik kurdu. “Burada da durum böyle olacak ve dağılım azalmak yerine artmaya devam edecek” diye ekledi.

Thompson, ETF girişlerinin azaldığını ve risk fonlarının kripto varlıklarını satarak sermaye artırdığını ileri sürdü. Analiste göre, traderların talebi ölçmek için sıklıkla kullandığı stablecoin arzı da bir platoya ulaşmış durumda. Thompson, “Tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmaya yönelik sayısız girişime rağmen, Bitcoin gücünü toplayamadı” dedi.

İlgili Haber  Nayib Bukele ve El Salvador'dan Yeni Bitcoin (BTC) Adımı Geldi

Analiste göre talepteki durgunluk muhtemelen altcoinleri özellikle sert bir şekilde vuracak, birçok kripto projesi, tokenlerinin kilidini açarak proje ekiplerine ve yatırımcılarına daha önce satışları engellenen coin zulalarına daha fazla erişim sağlayacak.

Thompson’a göre yeni alıcıların darbeyi hafifletmek için devreye girmesi pek olası olmadığından, önemli token arzı kilitlerinin açılması ve risk sermayedarlarının satış baskısı kombinasyonu muhtemelen çoğu token için çok güçlü olacak.

Thompson, “Henüz panik yok, ancak bunun değişmesini bekliyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları