coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizHer Boğada Yalnızca Bir Kez Gelen Fırsat Geldi! CryptoQuant'a Göre Bitcoin'de Ralli...

Her Boğada Yalnızca Bir Kez Gelen Fırsat Geldi! CryptoQuant’a Göre Bitcoin’de Ralli Yakın!

CryptoQuant analisti tarihsel verilere göre dipleri bulan göstergenin sinyal verdiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Haziran ayından bu yana Mt.Gox ve Alman hükümeti haberleri nedeniyle düşüş eğiliminde bulunuyor.

Bu noktada BTC fiyatı 53.600 dolar seviyelerine kadar gerilerken artık pek çok veri dip ve yükseliş sinyali veriyor.

Bu noktada CryptoQuant analisti yakın tarihli bir analizinde Bitcoin: Puell Multiple göstergesini inceledi. Analiste göre, bu gösterge yukarı yönlü hareketin yaklaştığının sinyalini veriyor.

Crypto Dan isimli CryptoQuant analisti madencilik kârlılığını ölçen bir ölçüm olan Bitcoin Puell Multiple’da önemli bir düşüşe dikkat çekti.

Analist, bu göstergenin ayı döngüleri sırasında piyasa diplerini bulmada ve aynı zamanda boğa döngülerindeki düzeltmelerin sonunu bulmadaki başarısına dikkat çekti.

Madencilerin kârlılığının bir boğa döngüsünde hızla azaldığı ve Bitcoin: Puell Multiple göstergesinin düştüğü durumlardan sonra genel olarak piyasanın yükselişe geçtiğini belirten analist, 2016 ve 2020’ye atıfta bulunarak Bitcoin rallisi için bu yılın üçüncü çeyreğini işaret etti.

“Boğa döngüsünde yalnızca bir kez gelen bir fırsat:

Bitcoin: Puell Multiple göstergesi, madencilerin elde ettiği kârların ne kadar yüksek olduğunu gösteren zincir üstü veridir.

Bu gösterge genellikle bir ayı piyasasının dibini bulmak için iyidir, aynı zamanda bir boğa piyasası içindeki bir düzeltme döneminin sonunu tahmin etmek için de iyidir.

Kırmızı daire içine alınmış alanlar, madencilerin kârlılığının bir boğa döngüsünde hızla azaldığı ve bu göstergenin düştüğü durumlardır.

Bu gösterge, 2016 ve 2020’deki boğa döngüsü sırasında önemli ölçüde düştü ve ardından Bitcoin’in güçlü yükselişinin başlangıcı geldi.

2024’te şu anda da Bitcoin: Puell Multiple göstergesinde benzer düşüş hareketleri tespit edildi.

Düzeltme döneminin tam sonunu kesin olarak belirlemek zor olsa da, dibin yakın olduğunu düşünebiliriz.

2024’ün 3. çeyreğinde bir boğa rallisinin başlangıcını görmemiz muhtemeldir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları