Altcoin

Herkesin Konuştuğu Shiba Inu’nun Yeni Borsası ShibaSwap Ne Kadar Güvenli? İşte Yeni Rapor!

Shiba Inu'nun kendi borsası ShibaSwap güvenli mi?

Dogecoin (DOGE) klonu olarak piyasaya giriş yapan ancak devamında birçok yenilik ile adından söz ettiren Shiba Inu (SHIB), yol haritasındaki hedeflerden birisine ulaştı. Shiba Inu (SHIB), kendi merkezsiz kripto para borsası ShibaSwap’ı resmen piyasaya sürdü. Elon Musk’ın köpek odaklı kripto para projelerine dikkat çekmesi ile ünlenen SHIB, şimdi ise ShibaSwap isimli merkezsiz borsası ile kesinlikle dikkatleri daha fazla üzerine çekiyor.

“ShibaSwap, Güvenli Değil!”

24 saat içerisinde 1 milyar doların üzerinde kilitli toplam token miktarına ulaşan ShibaSwap, sanıldığı kadar güvenli olmayabilir. DeFi Safety isimli güvenlik denetim platformu tarafından bugün yayınlanan bir raporda, ShibaSwap’ın sanıldığı kadar güvenli olmadığı vurgulandı. Protokol, güvenlik notu olarak sadece %3 gibi düşük bir puan alabildi. Normal şartlarda bu rapordaki geçer not için en az %70’in görülmesi gerekiyor ve bu da alarm zillerinin çalmasına neden olmakta.

Ekip bu skoru “yıkıcı bir başarısızlık” olarak yorumlarken, whitepaper üzerindeki bilgilerin netliğinin puanının bile %30 olduğunu vurguladı. Denetim firmasının yöneticisi olan Rex Hygate, konu hakkında yaptığı açıklamada ShibaSwap’in anonim takımının ve sundukları evrakların yetersiz olduğunu ifade etti.

Buna ek olarak hiçbir geliştirme tarihi veya kodu test edebilecek unsur bulunmaması da çok büyük risk teşkil etmekte. Kodların incelenememesi, yakında büyük bir hatanın ortaya çıkmasına davetiye çıkartabilir gibi gözüküyor.

Ünlü geliştirici Josh Schiarizzi ise 7 Temmuz tarihinde ShibaSwap’in staking kontratının tek bir adresin kontrolünde olduğu uyarısında bulunmuştu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu