Altcoin

Herkesin Konuştuğu Shiba Inu’nun Yeni Borsası ShibaSwap Ne Kadar Güvenli? İşte Yeni Rapor!

Shiba Inu'nun kendi borsası ShibaSwap güvenli mi?

Dogecoin (DOGE) klonu olarak piyasaya giriş yapan ancak devamında birçok yenilik ile adından söz ettiren Shiba Inu (SHIB), yol haritasındaki hedeflerden birisine ulaştı. Shiba Inu (SHIB), kendi merkezsiz kripto para borsası ShibaSwap’ı resmen piyasaya sürdü. Elon Musk’ın köpek odaklı kripto para projelerine dikkat çekmesi ile ünlenen SHIB, şimdi ise ShibaSwap isimli merkezsiz borsası ile kesinlikle dikkatleri daha fazla üzerine çekiyor.

“ShibaSwap, Güvenli Değil!”

24 saat içerisinde 1 milyar doların üzerinde kilitli toplam token miktarına ulaşan ShibaSwap, sanıldığı kadar güvenli olmayabilir. DeFi Safety isimli güvenlik denetim platformu tarafından bugün yayınlanan bir raporda, ShibaSwap’ın sanıldığı kadar güvenli olmadığı vurgulandı. Protokol, güvenlik notu olarak sadece %3 gibi düşük bir puan alabildi. Normal şartlarda bu rapordaki geçer not için en az %70’in görülmesi gerekiyor ve bu da alarm zillerinin çalmasına neden olmakta.

Ekip bu skoru “yıkıcı bir başarısızlık” olarak yorumlarken, whitepaper üzerindeki bilgilerin netliğinin puanının bile %30 olduğunu vurguladı. Denetim firmasının yöneticisi olan Rex Hygate, konu hakkında yaptığı açıklamada ShibaSwap’in anonim takımının ve sundukları evrakların yetersiz olduğunu ifade etti.

Buna ek olarak hiçbir geliştirme tarihi veya kodu test edebilecek unsur bulunmaması da çok büyük risk teşkil etmekte. Kodların incelenememesi, yakında büyük bir hatanın ortaya çıkmasına davetiye çıkartabilir gibi gözüküyor.

Ünlü geliştirici Josh Schiarizzi ise 7 Temmuz tarihinde ShibaSwap’in staking kontratının tek bir adresin kontrolünde olduğu uyarısında bulunmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
memco

hücre yapısına sahip yapay zeka al yada sat işlemlerinde çok yavaş ve piyasa satışı yapmak zorunda bırakıyor 250 milyon shib yüksekten satmak istedim 0,00000891 satış emri 4 saat 15 dakika boyunca sat sırası gelmedi bence doge den farkı yok gel gel yapıp parayı iç ediyorlar madem projesi sağlam osu busu var belli kişilerin twetleriyle hareket etmemeli yatırım tavsiyesi değildir


Başa dön tuşu